تصاویر جبهه و جنگ
نام:
بایرامعلی
نام خانوادگی:
فتحی
نام پدر:
علی النقی
تاریخ تولد:
1345
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
چالدران
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
ابتدایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
پاسدار
 
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد بايرامعلي فتحي در سال 1345 در روستاي مجنون سفلي از بخش هاي سيه چشمه در خانواده اي نسبتاً فقير چشم به جهان گشود. تا سال چهارم ابتدايي تحصيل نمود. به علت ضيق مالي ترك تحصيل كرد و به شغل كارگري پرداخت و از اين طريق به امرار معاش خانواده مشغول شد.
شهيد فتحي يكي از زحمت كشان جامعه بود. براي رفاه و آسايش خانواده همواره در تلاش و كوشش بود. لحظه اي آرام نمي گرفت. در طول انقلاب اسلامي فعاليت چشمگيري داشت. در راهپيمايي هايي كه بر عليه رژيم ستمشاهي صورت مي گرفت، شركت فعال داشت. فردي مؤمن و معتقد به اصول اسلام بود. در انجام فرايض ديني كوتاهي نمي كرد و علاقه شديدي به رهبر انقلاب امام راحل داشت.
با آغاز جنگ تحميلي عراق، به سخنان امام(ره) كه فرمودند: جبهه ها را خالي نگذاريد و اين يك تكليف شرعي مي باشد، با اعلام آمادگي براي جبهه، لبيك گفت و همچون ديگر جوانان ميهن اسلامي، جهت پيكار با دشمن بعثي عراق به خدمت سپاه پاسداران انقلاب اسلامي درآمد و به مركز آموزشي جهت طي دوره آموزش نظامي اعزام گشت.
در تاريخ 1364/7/20 در عمليات آموزشي، در منطقه پادگان مالك اشتر، در اثر شليك نهايي گلوله از طرف مربي، به درجه رفيع شهادت نايل آمد و در مزار شهداي باغ رضوان اروميه به خاك سپرده شد.
روحش شاد و يادش گرامي باد
تاریخ شهادت:
1364/07/20
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
ارومیه
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
منطقه پادگان مالك اشتر
نحوه شهادت:
در اثر شليك نهايي گلوله از طرف مربي
توضیحات :
حین آموزش
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
باغ رضوان ارومیه
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t72374
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد