تصاویر جبهه و جنگ
نام:
قدرت
نام خانوادگی:
هشتوار
نام پدر:
عبدالله
تاریخ تولد:
1340
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
ابتدایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
-
«مگر ما پيروان پاكان سر باختة در راه هدف نيستيم كه از شهادت عزيزان خود به دل ترديدي راه دهيم؟»
(امام خميني (ره))
 
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد قدرت هشتوار در سال 1340 در روستاي تازه كند از توابع اروميه ديده به جهان گشود و دوران طفوليت را در كنار خانواده‌اش سپري كرد. تحصيلات را تا پنجم ابتدايي در همان روستا به پايان برده و سپس به علت فقر مالي و مشكلات زندگي ترك تحصيل نموده و براي امرار معاش و اداره زندگي به شغل كارگري روي مي‌آورد و تا فرا رسيدن خدمت زير پرچم در همين شغل، مشغول به كار مي‌شود و سپس براي دفاع از آرمان‌هاي باشكوه اسلام و ميهن اسلامي به خدمت مقدس سربازي عزيمت مي‌نمايد.
شهيد فردي زحمت كش و پرتلاش و بسيار باادب و باحيا بود. نمونه صداقت و راستي و درستكاري بود و در اطاعت و خدمت پدر و مادر سعي بسيار مي‌نمود. شهيد به حضرت امام(ره) شديداً علاقمند بود و تمام سخنانش را از جان و دل گوش مي‌كرد.
وي در جريان پيروزي انقلاب در راهپيمائي‌ها شركت مي‌كرد و بعد از پيروزي انقلاب با حضور در مناطق جنگي خدمات ارزنده اي به اسلام و كشور نمود. چون علاقه خاصي به مبارزه داشت از طريق ژاندارمري براي سركوبي اشرار به كردستان اعزام شد و با دلاوري‌ها و فداكاري‌هاي زياد به سركوب ضدانقلاب مشغول بود تا اينكه در تاريخ 1361/5/19 در منطقه عملياتي ديواندره در اثر برخورد با مين ضدانقلاب به درجه رفيع شهادت نائل گشت و روح بلندش به لقاءا... پيوست.
روحش شاد، يادش گرامي
تاریخ شهادت:
1361/05/19
استان شهادت:
کردستان
شهر شهادت:
دیواندره
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
دیواندره
نحوه شهادت:
انفجار مین توسط ضد انقلاب
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t72247
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد