تصاویر جبهه و جنگ
نام:
محمد امین
نام خانوادگی:
علیالی
نام پدر:
-
تاریخ تولد:
1323
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
مهاباد
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
فوق دیپلم
رشته تحصیلی:
دانشکده افسری
شهر تحصیل:
-
شغل:
ارتشی
شهيد محمدامين عليالي سال 1323 در مهاباد به دنيا آمد دوران تحصيلش را در شهرهاي مختلف گذراند. چون پدرش ارتشي بود و به شهرهاي متعدد منتقل مي شد. بدين دليل او نيز همراه پدر و مادرش مهاجرت مي کرد. و آخرين محل تحصيل وي شهرستان مراغه بود که با اخذ ديپلم رياضي به دانشکده افسري راه يافت و بعد از سه سال تحصيل در دانشکده افسري به کسب درجه ستوان دومي مفتخر گشت و در تهران با يک دختر مسلمان کهش غل معلمي داشت ازدواج کرد و صاحب يک پسر و يک دختر شد. که اميد است با تربيت صحيح راه خونين پدر را ادامه دهند. و فرزندان شايسته اي براي اين شهيد بزرگوار ببار بيايند.
از صفات بارز شهيد اين بود که به بزرگترها احترام خاصي قائل ميشد. و از آنجا که واقعا يک نظامي بود خود را يک سرباز مي دانست و متواضعانه و با خلوص و صداقت در راه کشورش بخدمت مي پرداخت.
شهيد يعد از گذراندن دوره افسري مدتي در پادگان عجب شير مشغول خدمت شد و سپس مدتي را در شيراز  جهت آشنايي با فنون و تکنيکهاي نظامي گذراند و سپس به تهران منتقل شد و از آنجا به لشکر 92 زرهي اهواز منتقل گرديد.
از آنجا که لياق و کارداني خاصي از خود نشان داده بود از طريق لششگر ياد شده جهت گذراندن دوره افسر رفماندهي ستاد مجددا به تهران منتقل شد و در پادگان حر مشغول فراگيري اين دوره گرديد.و بعد از اتمام آن در اکثر مناطق جنگي جنوب در حملات شرکت جست و مدت پنج سال دلاورانه در جبهه توحيد از حريم اسلامي پاسداري نمود.
بعد از گذراندن دوره فرماندهي ستاد نشان لياقت از دست مبارک آيت الله خامنه اي دريافت کرد. و بعنوان افسر فرماندهي ستاد مجددا به جبهه برگشت و سرانجام در مورخه 63/7/25 در جزيره مجنون به همراه عده اي از همرزمانش به شهاد رسيد.
بعد از تشييع پيکرش در نقده به تهران منتقل شد و در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.
تاریخ شهادت:
1363/07/25
استان شهادت:
خوزستان
شهر شهادت:
جزایر مجنون
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
اصابت ترکش توپ
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
بهشت زهرا تهران
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t72076
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد