تصاویر جبهه و جنگ
نام:
کریم
نام خانوادگی:
عبداله پور
نام پدر:
محمد
تاریخ تولد:
1344
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
پیرانشهر
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
بدون سواد
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
سرباز
شهيد مفقودالاثر كريم عبدا...پور در سال1344 هنگامي كه مؤذن روستاي «توان» از توابع شهرستان پيرانشهر بانگ ا...اكبر خود را به عنوان بشارت تولد فرزند خلف ديگري از تبار مسلمين بر بام خانه پدري محقر و فقيرانه، اما مملو از حُبّ خاندان نبوت و رسالت و عشق به اولياء ا... سَر داده بود، ديده به جهان گشود.
شهيد در دامان خانواده‌اي متدين و معتقد و مذهبي پرورش يافت و تربيت صحيح اسلامي وي در دامان پاك خانواده‌اي مؤمن، او را شايسته شهادت نموده بود. به دليل فقر مادي، جوّ حاكم موجود و نبود امكانات لازم نتوانست به دنبال كسب علم و دانش برود، ولي با همه اين اوصاف و مشكلات او در تمام مراحل به پرورش روح و تقويت ايمان خود اهميتي وافر نشان مي داد و در همين اوان نيز با استعانت از تعاليم انسان ساز اسلام، مشي كفرستيزي و مبارزه با بيداد را سرلوحه امور خويش قرار داد، اما دريغ كه طاغوت و طاغوتيان اجازه عرض اندام و خودنمايي را از او و همفكرانش و به طور كلي عاشقان حق و حقيقت سلب نموده بود.
تا اينكه مردي از تبار پاكان و سلاله پيامبران چون موسي زمان سيل بنيان برانداز توده هاي مسلمين را عليه طاغوتيان به حركت درآورد. انقلاب اسلامي به رهبري خميني كبير به پيروزي رسيد و كريم و كريمها ميداني وسيع به پهناي گيتي براي دفاع از اسلاميان و كيان اسلامي يافتند. پس از شروع جنگ تحميلي توسط شيطان بزرگ آمريكاي جهانخوار به مزدوري صدام خبيث و متجاوز و تصرف قسمتي از خاك ميهن اسلامي، همراه و همگام با امت حزب ا... به مقابله با متجاوزين شتافت و فداكاريها و از خودگذشتگي هاي بسيار در جبهه جنوب از خود نشان داد و عاقبت در تاريخ1367/4/21 پس از نبرد جانانه با مزدوران بعثي در جبهه شرهاني مفقودالاثر گرديد.
روحش شاد و يادش گرامي باد.
 
تاریخ شهادت:
1367/04/21
استان شهادت:
ایلام
شهر شهادت:
شرهانی
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
شرهانی
نحوه شهادت:
جبهه وجنگ
توضیحات :
-
مفقود:
مفقود الاثر
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t51797
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد