تصاویر جبهه و جنگ
نام:
کاظم
نام خانوادگی:
خورشید
نام پدر:
قدیر
تاریخ تولد:
1333
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
راهنمایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
آزاد
بنام خدا
«شهدا در جهاد اصغر با خصم واقعيتِ پيروزي خون بر شمشير و غلبه اراده انسان را بر شيطان مجسم كردند و سرمايه جانِ خويش را به بهاي اندك نفروخته و با همتي بلند به سودا و معامله اي پرداختند كه خدا مشتري جان آنها شد.»
«امام خميني (ره)»
 
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد كاظم خورشيد در سال1333 در يكي از روستاهاي تابعه اروميه چشم به جهان گشود. تحت نظر پدر و مادرش تربيت يافت. دوران تحصيلات را تا ششم نظام قديم در روستاي امامزاده به پايان برده و سپس براي امرار معاش و ادارة زندگي به كشاورزي روي مي آورد. ايشان بعد از مدتي با تلاش و فعاليت زياد موفق به خريد يك وانت مي شود تا از طريق كار با آن به اداره زندگي بپردازد.
شهيد از نظر اخلاقي فردي مهربان، متواضع و فروتن و بسيار وفادار بود و از نظر اعتقادي خيلي محكم و استوار بود. فرائض ديني را به موقع به جاي مي آورد و به اسلام و قرآن كاملاً وفادار بود. امام(ره) را پدر امت مي دانست و احترام ويژه اي بريا ايشان قائل بود.
در جريان پيروزي شكوهمند انقلاب در تمام راهپيمائي ها شركت مي كرد و اعلاميه هاي حضرت امام(ره) را مخفيانه توزيع مي كرد. بعد از پيروزي انقلاب همچنان به مبارزات خود ادامه مي داد و مدافع سرسخت انقلاب بود.
شهيد در تاريخ1358/6/2، در حالي كه با وانت بار، سيب زميني از اروميه به كردستان حمل مي كرد كه در منطقه دشت بيل توسط حزب منحله دمكرات ربوده شده و به اسارت گرفته مي شود و سپس در اثر شكنجه هاي بسيار در بلنديهاي محال دشت بيل به شهادت مي رسد و حزب منحله دمكرات حتي ماشين او را هم با خود مي برند.
روحش شاد و يادش گرامي باد.
تاریخ شهادت:
1358/06/02
استان شهادت:
کردستان
شهر شهادت:
-
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
دشت بیل
نحوه شهادت:
توسط حزب دموکرات اسیر شد
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t41768
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد