تصاویر جبهه و جنگ
نام:
امیرهوشنگ
نام خانوادگی:
عباسی عربلوی آقایی علی
نام پدر:
مهرعلی
تاریخ تولد:
1347/07/05
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
راهنمایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
سرباز
 
فرازي از زندگينامه شهيد:
يكي ديگر از پيروان و رهروان راستين طريق انبياء(ع) در خون خويش غلطيد. او با الهام از حماسه سالار شهيدان و پيروان راستين آن، درس شجاعت و فداكاري آموخت و با ايثار از جان گذشتگي اش، صداقت خويش را در پيروي از رهبر اسلامي به اثبات رساند.
شهيد امير هوشنگ عباسي در سال 1344 در شهرستان اروميه چشم به جهان گشود. شهيد عباسي بعد از دوران كودكي وارد مدرسه شد. تا با كسب علوم و دانشهاي فراوان، بصيرت و آگاهي خويش را متعالي كند. شهيد عباسي تا مقطع سوم راهنمايي تحصيل نمود. ولي به علت علاقه فراوان به جبهه و ميادين جنگ، لباس مقدس سربازي را بر تن نمود و پس از طي آموزشهاي ضروري عازم جبهه هاي نبرد حق عليه باطل گرديد.
ايشان قبل از پيروزي انقلاب اسلامي به رهبري قائد اعظم حضرت امام خميني(ره) پيوسته، در تظاهرات و راهپيمايي ها و اجتماعات مردمي حضور داشت و در راه مبارزه با ديكتاتوري پهلوي از هيچ كوششي دريغ نمي كرد و همگام با توده مردم انقلابي ايران، نفرت و انزجار خويش را از رژيم سلطنتي شاه به طور آشكارا اعلام مي نمود.
او فردي معتقد به اسلام و قرآن و ولايت فقيه بود و تنها هدفش دفاع از ارزشها و آرمانهاي اصيل اسلامي و برداشتن موانع موجود ير سر راه پيشروفت اهداف عاليه اسلام و انقلاب بود.
شهيد عباسي سرانجام بعد از 21 ماه نبرد در جبهه هاي جنگ با دشمن بعثي در مورخه 1364/8/18 به هنگام درگيري در منطقه سردشت، هدف گلوله قرار گرفت و جان به جان آفرين تسليم نمود.
روحش شاد و يادش گرامي باد
تاریخ شهادت:
1364/08/18
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
سردشت
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
سردشت
نحوه شهادت:
اصابت گلوله
توضیحات :
درگیری
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t41761
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد