تصاویر جبهه و جنگ
نام:
عبدالرضا
نام خانوادگی:
خجسته
نام پدر:
فیروز
تاریخ تولد:
1333
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
راهنمایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
نظامی
بنام خدا
«از بركت اسلام است كه مردم اين طوري در صحنه حاضرند. وقتي اين طور شد ديگر معني ندارد كه كسي بگويد كه به يك موئي بسته است و تزلزل حاصل شده است.»
(امام خميني (ره))
 
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد عبدالرضا خجسته به سال 1333 در روستاي نازلو چاي از توابع اروميه ديده به جهان گشود. دوران تحصيلات را تا اول راهنمائي ادامه داد. سپس به علت فوت پدر ترك تحصيل نموده و براي امرار معاش و اداره زندگي به كار كشاورزي روي مي آورد و تا فرا رسيدن خدمت زير پرچم به همين كار مشغول بود.
با فرارسيدن خدمت مقدس سربازي با اشتياق به خدمت عزيمت نموده و بعد از پايان خدمت به استخدام ژاندارمري درآمد و در طي خدمت اقدام به تشكيل خانواده نموده و صاحب سه فرزند شد. شهيد فردي مؤمن و معتقد به اسلام و جمهوري اسلامي و ولايت فقيه بود. به حضرت امام(ره) عشق مي ورزيد. از نظر اخلاقي فردي متين، مهربان و بسيار متواضع و فروتن بود.
عبدالرضا در جريان انقلاب شكوهمند اسلامي، ملت قهرمان ايران در راهپيمائيها و تظاهرات مردمي شركت مي كرد و بعد از پيروزي انقلاب از هيچ گونه خدمتي كوتاهي نكرده و در نقاط مختلف با عوامل ضدانقلاب در مبارزه و مقابله بود.
شهيد عبدالرضا خجسته در تاريخ1366/6/2 در منطقه سرو در اثر كمين دشمن و درگيري شديد به درجه رفيع شهادت نائل شد و با شهادت خود پيروزي اسلام را رقم زد.
روحش شاد و يادش گرامي باد.
تاریخ شهادت:
1366/06/02
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
ارومیه
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
سرو
نحوه شهادت:
کمین دشمن
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t41698
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد