تصاویر جبهه و جنگ
نام:
محمود
نام خانوادگی:
حسن زاده آده مرتضی پاشا
نام پدر:
موسی
تاریخ تولد:
1346/06/16
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
دیپلم
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
-
بنام خدا
«شهدا در ميان همه صلحا و سعدا مي درخشند.»
(استاد شهيد مرتضي مطهري)
 
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد محمود حسن زاده در تاريخ1346/6/16 در اروميه چشم به جهان گشود. از همان كودكي اخلاق خوب و رفتار نيكو و روحي سرشار از عاطفه و گذشت داشت. شهيد حسن زاده دوران ابتدائي را در دبستان كوروش سابق و راهنمايي را در مدرسه مولوي به پايان برد.
در دوران نوجواني بود كه عليرغم سن كمش با عشق و علاقه وافر به امام امت(ره) و با ايمان به پيروزي جندا... به صفوف به هم فشرده ملت مسلمان ايران پيوست تا در پيچيدن طومار نظام ستمشاهي سهيم باشد، به طوري كه با چشماني سرخ شده از گازهاي اشك آور دژخيمان شاه به خانه باز مي گشت.
بعد از پيروزي انقلاب، شهيد وارد دبيرستان شد و تحصيل را ادامه داد. در كلاس اول دبيرستان بود كه براي اولين بار براي پاسداري از دستاوردهاي انقلاب شكوهنمد اسلامي در برابر متجاوزان بعثي به جبهه هاي حق عليه باطل شتافت. بعد از بازگشت از جبهه مجدداً به سنگر مدرسه بازگشت و تحصيلات خود را به اتمام رساند. سپس داوطلبانه براي حفاظت از دين و كيان مقدس اسلام به عنوان سرباز در كنار رزمندگان و پاسداران انقلاب اسلامي قرار گرفت و با تلاش خستگي ناپذير به مبارزه با دشمنان انقلاب در منطقه بوكان مشغول شد. سرانجام در همان منطقه در تاريخ1366/5/27 براي شنا كردن از پايگاه خارج و نهايت در آب رودخانه غرق شده و به لقاءا... مي پيوندد.
روحش شاد و يادش گرامي باد.
تاریخ شهادت:
1366/05/27
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
بوکان
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
در رودخانه غرق شد
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t41681
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد