تصاویر جبهه و جنگ
نام:
بابا
نام خانوادگی:
امین زاده کهریز
نام پدر:
نوروز
تاریخ تولد:
1339
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
ابتدایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
پاسدار
بنام خدا
«ما در راه اسلام اين هدف مقدس از شهادت نورچشمانمان هراس نداريم و سند ما پدران و مادران شهداي عزيزمان است كه با گشاده رويي از شهادت عزيزانشان استقبال مي كنند.»(امام خميني (ره))
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد بابا امين زاده كهريز به تاريخ 1339 در روستاي گل تپه، از توابع بخش انزل شهرستان اروميه به دنيا آمد. شهيد در زمان كودكي پدر خود را از دست داد. او در يك خانواده كشاورز و سني مذهب رشد كرد. به طوري كه امرار معاش خود و چهار فرزندش را از طريق كار كردن در زمين كوچك روبراه مي كرد.
ايشان تا سطح خواندن و نوشتن سواد داشت و بعد در شغل رانندگي مشغول به كار شد. ضمناً با همين شغل وارد سپاه گرديد و در گردان شهيد مهدي مهدوي، انجام وظيفه نمود.
در محل زندگي شهيد گروهك ها و هواداران آنها در اذهان بعضي از اشخاص نفوذ كرده بودند كه شهيد فوق به مردم اظهار مي داشت: «مردم اينها بدون هدف و تشكيلات هستند. گول آنها را نخوريد. آنها از خدا بي خبر هستند و مي خواهند آب و خاك كشور ما را تصرف كنند و به دست استكبار بسپارند.»
شهيد هميشه به فاميل هاي خود توصيه مي نمود: در خدمت اسلام و نظام باشيد و بيائيد به مناطق جنگي كردستان و از نزديك رشادتها و پايمردي جوانان رشيد را لمس كنيد.
شهيد در تاريخ 1366/7/1 هنگام برگشتن از پايگاه هاي گردان، در محل كوره پائين مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به درجه رفيع شهادت نائل گشت.
مزار شريف او در زادگاهش (كهريز) واقع شده است.
روحش شاد و يادش گرامي باد.
تاریخ شهادت:
1366/07/01
استان شهادت:
مشخص نشده
شهر شهادت:
-
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
کهریز کوره پایین
نحوه شهادت:
اصابت تیر توسط ضد انقلاب
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
روستای کهریز
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t41596
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد