تصاویر جبهه و جنگ
نام:
حسین
نام خانوادگی:
دانش پایه
نام پدر:
حمید
تاریخ تولد:
1332
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
نقده
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
حوزوی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
-

فرازي از زندگينامه شهيد:

شهيد حسين دانشپايه فرزند حميد در سال ۱۳۳۲ در روستاي راهدانه در خانواده اي متدين و مذهبي ديده به جهان هستي گشود. در دوران تحصيل به جهت هوش سرشاري كه داشت جزو شاگردان ممتاز مدرسه بود و همواره مورد تشويق اولياي مدرسه قرار مي گرفت. از آن جائي كه عشق و علاقه وافري به تحصيل علوم اسلامي داشت راهي حوزه علميه قم شد. پس از يك سال تلمّذ و تحصيل به علت مسائل مادی نتوانست ادامه تحصيل دهد. به ناچار به نقده برگشته و به شغل نانوايي و بنايي مشغول شد تا با درآمد خويش كمكي به امرار معاش خانواده اش بکند و در سال 1351 به خدمت سربازي اعزام شد. گذشت و فداكاري از خصوصيات و ويژگي هاي برجسته ايشان بود. به طوري كه در دوران خدمت با اهدا خون جان سربازي را از مرگ حتمي نجات داد. پس از دوران آموزش بقيه خدمت خود را در اسلام آباد و باختران گذراند و سپس در اداره آموزش و پرورش نقده استخدام شد و به صورت شبانه تحصيلات خود را ادامه مي داد كه با اخذ مدرك دوره اول متوسطه از شغل خدمتگزاري به سمت متصدي امور دفتري تبديل شد و به انجام وظيفه در روستاي حسنلو پرداخت.
در دوران انقلاب اعلاميه هايي كه از سوي مراجع به نقده ارسال مي شد با همكاري چند تن از برادران در شهرپخش مي کردند و هرگز از فعاليت در راه انقلاب احساس خستگي نمي کرد. قبل از پيروزي در اولين تظاهرات باشكوه مردم نقده كه از مقابل مسجد امام جعفر صادق (ع) صورت گرفت به همراه روحانيون مبارز دستگير شده و زير شكنجه جلادان ساواك قرار گرفت. در اكثر تظاهرات و راهپيمائي ها نقش مؤثري ايفا مي کرد و در جنگ تحميلي و يورش ضدانقلاب به شهرستان نقده به شدت مبارزه كرد .
در سال 1360 براي اولين بار داوطلبانه به جبهه غرب اعزام شد و مدت 4 ماه عاشقانه جنگيد. بار دوم در 12 تير ماه 1361 مصادف با يازدهم رمضان با برادران بسيجي به جبهه جنوب اعزام گرديد و در شلمچه مستقر شد و در تاريخ 61/4/27 به آرزوي ديرين خود كه همانا شهادت در راه حق بود نائل گردید و جامه سرخ شهادت بر تن نمود و در روز عيد فطر پيكر پاكش در ميان اندوه عميق مردم در گلزار شهدا به خاك سپرده شد.
 

تاریخ شهادت:
1361/04/27
استان شهادت:
خوزستان
شهر شهادت:
شلمچه
عملیات:
رمضان
منطقه عملیاتی:
شرق بصره
نحوه شهادت:
بر اثر اصابت ترکش خمپاره
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-

ما وظيفه داريم به جبهه برويم. مخصوصاً من، حتماً بايد بروم، چون رشته و رسته من توپخانه و زرهى است و حضور من در جبهه الزامى است. طرفدار ولايت فقيه باشيد و امام عزيزمان را تنها نگذاريد و حتى اگر تمام خانواده را از دست بدهيد.
حسين دانشپايه 
 

لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t33
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد