تصاویر جبهه و جنگ
نام:
شجاع
نام خانوادگی:
لطفی
نام پدر:
عباس
تاریخ تولد:
1342
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
دیپلم
رشته تحصیلی:
حوزوی
شهر تحصیل:
اسماعیل بیک ارومیه
شغل:
-

شهيد بزرگوار در سال 1342 در روستاي گورچين قلعه در يک خانواده متدين و مذهبي به دنيا امد و در دامن مادري مهربان و پدري مومن و کشاورز رشد مي بايد. در دوران نوجواني عشق و علاقه دروني اش در وجودش شعله آموزش علوم حوزوي ر ا روشن مي نمايد و علاقه وي به علوم انساني او را به حوزه علميه کشاند.کمک به محرومين  و کاستن از رنج همنوعان  و نيازمندان را وظيفه الهي و انساني مي شمرد. سرانجام براي دفاع از عزت ومرزوبوم و شرف و حيثيت کشورمان عازم سنگرهاي خونين رنگ جنوب شد.
در تاريخ 1362/12/20 در ديوان دره سنندج از ناحيه پاي راست مجروح شد و با همان مجروحيتش دوباره راهي جنوب شد. و بعداز چندسال در تاريخ 1365/12/25در عمليات کربلاي 5 به فيض شهادت نائل گرديد.

تاریخ شهادت:
1365/12/25
استان شهادت:
خوزستان
شهر شهادت:
شلمچه
عملیات:
کربلای 5
منطقه عملیاتی:
شلمچه
نحوه شهادت:
توسط يکي ازدوشکاهاي دشمن باتيرمستقيم
توضیحات :
-
مفقود؟
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-

بنام خدا
سخن من و همه شهداي به خون خفته جبهه حق چنين است:
اي مردم ما شهداي انقلاب و جبهه حق به خاطره حفاظت از ارزش هاي والاي انسانسي به سوي جبهه رهسپارشديم و با جان هاي کم سلاح خود در عمق دشمن فرو رفتيم و شرف زندگي را در حکومت بخشيدن قرآن دانستيم لذا از جنگ خونين ما به خود آييد و با اين شعارها با دشمن خدا جنگيديم که اي ستم کاران ظلم نکنيد و اي مظلومين ستم نکشيد و بدانيد که خون ما به خاطره قران ريخته شده که تعاليم اسلامي حضرت محمد ص شکوفا گردد و تعاليم آزادي بخش حضرت علي ع دستور و سرمشق زندگي مردم شود.

لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t32
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد