تصاویر جبهه و جنگ
نام:
حسین
نام خانوادگی:
شهبازی
نام پدر:
زین العابدین
تاریخ تولد:
1334/04/01
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
ابتدایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
-
بنام خدا
« آنها بايد بترسند كه مرگ حيواني را بر مرگ انساني ترجيح مي دهند و اما جوانهاي ما كه براي شهادت حاضر و آغوش باز كرده اند اينها باكي از شهادت ندارند.»
(امام خميني (ره))
 
فرازي از زندگينامه شهيد
از بدو تاريخ بشريت انسان هايي بودند (و هستند) كه حماسه آفريده و شگفتي ببار آورده اند و زنده بودن خويش را به تمام اعصار بعد از خود اعلام كرده اند. انسان ها با آغازيدن مبارزة خويش عليه قابيليان، حركت و جرياني آفريدند كه از همان ابتدا نطفة جنگ بين حق و باطل به وجود آمد. مظاهر زر و زور تاب و توان مبارزات سهمگين را ندارندو در استمرار زمان بارها به كرات به زباله داني تاريخ ريخته شده اند. اما باز قدرتي ديگر در برابر خط تكامل به سوي خدا به وجود آمده و اين نبرد خونين ادامه پيدا كرده است.
شهيد حسين شهبازي كشتيبان به سال 1334 در روستاي كشتيبان از توابع شهرستان اروميه ديده به جهان هستي گشود. بعد از اتمام دوران طفوليت، راهي مدرسه شد و تا كلاس پنجم ابتدائي در همان روستا تحصيل كرد. سپس به خاطر تنگدستي خانواده و عدم امكانات مالي، درس خواندن را رها كرد و به عنوان درجه دار به استخدام ارتش درآمد و در سال 1357 ازدواج نمود كه حاصل اين وصلت پربار يك فرزند پسر مي باشد.
شهيد شهبازي فردي مهربان و باايمان بود و در انجام فرايض ديني هيچ وقت كوتاهي نمي كرد. وي عاشق امام و انقلاب بود و همچون ديگر جوانان اين مرز و بوم، خودش را وقف خدمت به مردم كشورش كرده بود.
شهيد گرانقدر كه در لشكر 21 حمزه سيدالشهداء (ع) خدمت مي كرد براي انجام مأموريت محوله به منطقه سردشت اعزام مي شود كه سرانجام در مورخه1358/8/11 به هنگام درگيري با حزب منحله ي دمكرات به درجة رفيع شهادت نائل مي گردد و روحش قرين رحمت حق مي شود.
روحش شاد و يادش گرامي باد.
تاریخ شهادت:
1358/08/18
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
سردشت
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
درگیری با حزب منحله دموکرات
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
باغ رضوان ارومیه
قطعه دفن:
شهدا
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t31497
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد