تصاویر جبهه و جنگ
نام:
یعقوب
نام خانوادگی:
سلامت
نام پدر:
سیف اله
تاریخ تولد:
1361/12/24
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
نقده
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
راهنمایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
سرباز

شهيد ياد شده در جبهه سومار بر اثر اصابت نارنجک از سوي دشمن بعثي به درجه رفيع شهادت نائل ميگردد.


شهيد يعقوب سلامت در سال 1342 در روستاي آلاگوز علياي نقده در خانواده‌اي بي بضاعت و مذهبي ديده به جهان گشود. با تلاش بي وقفه به علت فقر خانواده تنها توانست تا پايان مقطع راهنمائي به تحصيل ادامه دهد. پس از پيروزي انقلاب وارد خدمت نظام وظيفه شد و در تاريخ 61/12/24 در جبهه سومار به شهادت رسيد.

فرازي از زندگينامه شهيد:
نه، نگوئيدم چرا قبل از موعد داوطلب خدمت سربازي شده ام. در نظام مقدس اسلام سرباز اجباري مفهومي ندارد. مگر نه اينكه خانه را دشمن پست اشغال كرده است. بگوئيد يعقوب سهم ما در دفاع از قاموس و ناموس دين خاك است.
اين شهيد والامقام، اين كشاورززاده صديق كه عشق علي ابن ابيطالب(ع) را داشت و ارادتمند بود با شروع جنگ تحميلي در حالي كه هنوز خدمت نظام نبود فرمان امامش را لبيك گفت. داوطلبانه دست از كشت محصول كشيد و به خدمت زير پرچم اسلام پيوست. او كه ايماني راسخ به اسلام و انقلاب و آرمان شهدا و مكتب خونبار عاشورا داشت و قبل از اعزام با شركت مستمر و فعالانه در دستجات حسيني و عزاداري هاي ماه محرم و روز شهادت علي ابن ابيطالب(ع) خاكساري خود را آزموده بود، اين بار آماده شده بود در‌ آزموني ديگر در عمل پايه هاي سوز و عشق خود را مستحكم كند. بنابراين براي حفظ كيان اسلام جبهه را برگزيد و به منطقه سومار اعزام شد. چنان با رشادت و شجاعت در كقابل كفار بعثي ظاهر شد كه در وصف نمي گنجد. سرانجام اين روستازاده كشاورز كه دل باصفائي ماوراي مهر و محبت اهل بيت عصمت و طهارت بود پس از پايمردي هاي بسيار در كنار يكديگر در كنار ديگر همرزمانش در جبهه سومار در مورخه 61/12/24 بر اثر تركش نارنجك دشمن جان به جان آفرين تسليم كرد و به وادي گلگون شهادت ملبس گشت و پيكر مطهرش در شهرستان نقده تشييع و در گلزار شهداي اين شهرستان به خاك سپرده شد.
روان والايش در ملكوت اعلي قرين رحمت ايزد با

تاریخ شهادت:
1361/12/24
استان شهادت:
کرمانشاه
شهر شهادت:
سومار
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
بر اثر اصابت نارنجک
توضیحات :
جبهه و جنگ
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t31496
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد