تصاویر جبهه و جنگ
نام:
مصطفی
نام خانوادگی:
رمضانی
نام پدر:
کریم
تاریخ تولد:
1346
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
نقده
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
ابتدایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
سرباز


فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد مصطفي رمضاني در سال1346 در روستاي ميمند از توابع شهرستان نقده ديده بر عالم حقيقت گشود. در خانواده اي فقير اما غني از تعاليم مقدس اسلام به كودكان روستايش پيوست.
در فضاي معطر دشت سرسبز روستايش بهارهاي زندگي را طي كرد و وارد دبستان ميمند گرديد و با آخرين مدرك ابتدايي از مدرسه علم و ادب فارغ التحصيل شد و پرونده تلاش را با همت والاي خويش گشود. جهت برآوردن نياز برادران و خواهران با پينه هاي دستش فلسفه عاشقانه را با نام يزدان آغاز كرد. فرزند درد و غم، محنت زندگي را با محبت و لبخند رضايت نيازمندان خانواده اش پاسخ گفت.
ابتدا در روستايش كارگاه جاجيم بافي راه انداخت و در همان كارگاه كوچك با اعجاز دستانش نقش و نگار طبيعت را در ناي دل جاجيم هايش جا داد.
بارها از سوي ضدانقلاب با توجه به بافت روستايش مورد هجوم فرهنگي و قومي بيگانه پرست واقع شد. او را براي كوبيدن آزادمردان با احساس خلق كُرد نتوانستند بفريبند. معرفت و شناخت حق از باطل در ضميرش در طفوليت نهاده شده بود كه فرزند رنج و محنت بود و درصدد خلق تبسم بر لبان مردم محرومش. تازه به دوران راهنمائي رسيده بود كه آوازه اسلام خواهي رهبري حضرت امام(ره) سرتاسر ايران را نورديد و از مرزها گذشت و دنيا را براي تفكر در اين برهه از زمان مجبور نمود.
او كه دنياي مدرسه را با تمام عظمتش رها كرده بود وارد مزرعه سرسبز ايمان و عقيده شد و در اين راه بذل جان را هديه اي ناچيز به بارگاه احديت قلمداد نمود. مهاجرت او به روستاهاي اطراف براي تلاش و گريز از محنت ناجوانمردان برگه زرين دوران تلاش است و محصولش رضايت خانواده مستمند. ديگر او كودك چندسال پيش نبود. از دام وسوسه هاي زندگي گريخته و به دامن شهادت پناه اورده است.
دوران مقدس سربازي فرا مي رسد و وارد آموزشگاه ارتش شده و رمز و راز غلبه بر دشمن را از مربيان فرا مي گيرد. دوستي ها و رفاقت هم ره ها، بيان خاطرات، تفسير وضعيتهاي نظامي دشمن از بهترين خاطرات شبانه سربازان دلاور است. سرانجام روز موعود فرا مي رسد و از دوستان خداحافظي و وارد ارتش اسلام در لشكر 92 زرهي اهواز شهر خون و قيام و مبارزه و پايداري مي گردد و شلاق گلوله چهره آرام شهر را دگرگون كرده است. او در قسمت ديده باني به انجام وظايف محوله اقدام مي نمايد. هر گلوله اي كه به سمت خطه دلاوران فرستاده مي شود دقيقاً شناسايي و قدم بعدي كوبيده مي گردد. سرانجام اين دلاور جوان در تاريخ1366/7/25 در جزاير مجنون كه از عشق جان بر كفان ديار كربلا سيراب شده بود با اصابت گلوله توپ دشمن در سنگر ديده باني به شهادت مي رسد و پيكر مطهرش در زادگاهش به خاك سپرده مي شود.
روحش شاد و يادش گرامي باد.

تاریخ شهادت:
1366/07/25
استان شهادت:
خوزستان
شهر شهادت:
جزایر مجنون
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
هورالهویزه و جزایر مجنون
نحوه شهادت:
در نبرد با دشمن بعثي
توضیحات :
جبهه و جنگ
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
شهدای نقده _ روستاي ميمند
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t31429
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد