تصاویر جبهه و جنگ
نام:
محمدرضا
نام خانوادگی:
رستمیان
نام پدر:
علی
تاریخ تولد:
1348/03/10
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
شاهین دژ
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
متوسطه
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
-

بنام خدا

شهيد محمدرضا رستميان فرزند علي در تاريخ1348/3/10در روستاي احمدآباد از توابع شهرستان شاهين دژ قدم به گستره عالم خاكي نهاد و به علت عشق و علاقه به انقلاب اسلامي وارد بسيج شد و بعد از اعزام به نبردگاه حق عليه باطل در عمليات كربلاي 5 در منطقه عملياتي شلمچه در سال 1365 به حسينيان و با پيكر خونين به لقاء محبوب شتافت.

فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد محمدرضا رستميان تحصيلات ابتدائي را در روستاي احمدآباد و در آغوش خانواده اي مذهبي به اتمام رسانيد و دوره راهنمايي را در روستاي محمودآباد ادامه داد و زماني كه وارد مقطع متوسطه شد صداي هل من ناصر را از جماران شنيد و متوجه شد كه در مدرسه عشق و ايثار ثبت نام كند و دريافت كه چه كارنامه عالي رتبه اي مي دهند لذا درس و مدرسه را رها كرد، چرا كه هنگام نبرد بود. او صرفاٌ فعاليت در نواحي مقاومت و انجمن اسلامي را كافي ندانست و عازم جبهه هاي جنگ شد و عاقبت پس از رشادت هاي زيادي كه از خود نشان داد در حمله كربلاي 5 در اثر تيرخوردگي به درجه رفيع شهادت نائل آمد و پيكر پاكش در زادگاهش مدفون گرديد.
روحش شاد و يادش گرامي باد.

تاریخ شهادت:
1365/10/21
استان شهادت:
خوزستان
شهر شهادت:
خرمشهر
عملیات:
کربلای5
منطقه عملیاتی:
شلمچه
نحوه شهادت:
براثر اصابت تیر دشمن
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
گلزار شهدای شاهین دژ
قطعه دفن:
شهدا
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-

بسم الله الرحمن الرحيم

پدر جان بعد از شهادتم نمازهاي شبانه ات را ترک نکني...و نگذار مادر زياد غصه بخورد از دوري من. در تحصيل و تربيت برادرهايم بکوشيد. پدر جان اميدوارم که مرا ببخشي وحلالم کني مادرجان اميدوارم مرا ببخشي و زحمات و ناراحتي هايي که به خاطره من متحمل شدي حلال کن.

لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t31386
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد