تصاویر جبهه و جنگ
نام:
حسن
نام خانوادگی:
محمدرضاپور
نام پدر:
حیدر
تاریخ تولد:
1344
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
نقده
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
مشخص نشده
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
-

شهيد حسن محمدرضاپور به سال 1344 در بخش محمديار از توابع شهرستان نقده چشم به جهان گشود و در تاريخ 1362/4/2 در منطقه عملياتي سردشت در حين درگيري با صداميان كافر به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

فرازي از زندگينامه شهيد:
از فرزندان متدين و باايماني بود كه به سال 1344 در يك خانواده مذهبي ولي فقير در بخش محمديار از توابع نقده چشم به شكوه هستي باز كرد و در آغوش مهر پدر و مادر تربيت يافت. از همان دوران كودكي ياد گرفت كه چگونه به مقابله با سختي ها و شدائد زندگي بپردازد و بر همين اساس به كارهاي مختلف دست مي زد تا از راه حلال روزي خود و خانواده اش را تأمين نمايد، تا محتاج ديگران نباشد.
او داراي عزمي راسخ و اراده اي محكم بود و هرگز در برابر مشكلات نااميد نشد و هميشه با توكل درگاه حق امورات زندگي را مي چرخانيد. 
روستا زده اي پاك و مذهبي بود و در انجام فرايض ديني بسيار كوشا بود. با پيروزي انقلاب نجات بخش  مظلومين، شهيد حسن محمدرضا پور نيز همچون مردم رنج ديده و زجر كشيده منطقه بر عليه نظام ستم شاهي قيام نمود و در اكثر راهپيمائي ها و تظاهرات بر ضد رژيم طاغوت حضوري فعال داشت. 
او براي صيانت از انقلاب اسلامي و دفاع از اهداف والاي شهيدان انقلاب و پيروزي از فرامين حضرت امام خميني (ره) به عضويت بسيج سپاه پاسداران انقلاب اسلامي درآمد و اسلحه به دوش به مبارزه با دشمنان قسم خورده انقلاب برخاست. شهيد در طول خدمت بسيجي اش، در بسياري از درگيري ها و پاكسازي هاي منطقه از لوث وجود عناصر پليد ضدانقلاب حضور داشت تا اينكه سرانجام در تاريخ 1362/4/2 در منطقه عملياتي سردشت در مبارزه با كفار بعثي و ضدانقلاب وابسته بر اثر اصابت تير مستقيم، به درجه رفيع شهادت نائل آمد و با خون سرخ خويش نهال انقلاب اسلامي را آبياري نمود. پيكر پاك اين بسيجي دلير با حضور انبوه امت حزب ا... و شهيد پرور بخش محمديار و روستاهاي اطراف در گلزار شهدا محمديار بر خاك نهاده شد.
روحش شاد و يادش گرامي باد

تاریخ شهادت:
1362/04/02
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
سردشت
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
بر اثر اصابت تير مستقيم
توضیحات :
در مبارزه با كفار بعثي و ضدانقلاب
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
گلزار شهدا محمديار
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t31328
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد