تصاویر جبهه و جنگ
نام:
علی
نام خانوادگی:
داداشیان
نام پدر:
غلامعلی
تاریخ تولد:
1316
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
نقده
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
ابتدایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
پاسدار

بنام خدا

در سال 1316 در روستاي چيانه چشم به جهان گشود دوره ابتدائي را در همان روستا به پايان رساند ولي به دليل مشکلات و محروميت از ادامه تحصيل بازماند. در اولين روزهاي انقلاب شکوهمند اسلامي به جمع مردم انقلابي پيوست.پس از پيروزي انقلاب اسلامي به جوانمردان پاکباز ملحق شد و به مصاف ضد انقلاب شتافت. سرانجام در تاريخ 19/5/59 در روستاي سرکيز اشنويه در مقابله با مزدوران داخلي به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

فقر و محروميت که گريبانگير اکثر روستائيان بود ادامه تحصيل را از شهيد داداشيان سلب کرده بود و چون نتوانسته بود به کسب علم و دانش بپردازد به کار و کوشش پرداخت، از آنجائيکه رژيم منحوس پهلوي ستم مضاعفي بر روستائيان کشور تحميل کرده بود، پيروزي انقلاب اسلامي شور و شوق تازه اي در دل دهقانان و روستائيان پديد آورد.
شهيد داداشيان که همانند ساير کشاورزان از زنجير استعمار رهايي يافته بود براي حفاظت و پاسداري از دستاوردهاي انقلاب اسلامي به عضويت پاسداران انقلاب درآمد و با عنوان جوانمرد به دفاع از ارزشهاي والاي اسلام و قرآن پرداخت.
مبارزه با عوامل ضد انقلاب و مزدوران پليد که منطقه را به آشوب کشيده و امنيت و آرامش  را از مردم انقلابي سلب کرده بودند بر هر چيزي ترجيح مي داد.
شهيد پس از مبارزات پيگير و بي امان سرانجام در تاريخ 19/5/59 در روستاي سرکيز اشنويه جان در طبق اخلاص نهاد و به معبود و محبوب ازلي تقديم نمود و جامه سرخ شهادت برتن نمود. پيکر مطهرش در گلزار شهداي نقده بخاک نهادند.
 

تاریخ شهادت:
1359/05/19
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
اشنویه
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
روستای سرگیز اشنویه
نحوه شهادت:
درگیری با ضد انقلاب
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
گلزار شهدای نقده
قطعه دفن:
شهدا
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t31183
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد