تصاویر جبهه و جنگ
نام:
فریدون
نام خانوادگی:
خضری
نام پدر:
علی
تاریخ تولد:
1349
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
نقده
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
راهنمایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
-

بنام خدا


شهيد خضري در سال 1349 در روستاي عطاءا... از توابع شهرستان نقده به دنيا آمد. سنگر مدرسه را در اولين روزهاي سن مدرسه اش برگزيد. كلاس سوم راهنمايي را به پايان رساند. اما دست تقدير از گلستان خانواده اش پدر مهربان او را برچيد و او را بر بوستان غمزده اش نوحه خوان انتخاب نمود. جا پاي پدر گذاشت و در انديشه مبارزه با مصائب به كلاس استقامت رفت. عشق به خانواده او را براي مسؤوليت خطير سرپرستي برادران و خواهران مستمند مهياتر كرد. با دستهايش درخت استقامت كاشت و ثمر معرفت درو كرد. او كه خود را به خدا سپرده بود و با توكل بر منان دفتر خاطره گشوده و لباس بسيجي برگزيد و پيشاني بند لبيك يا خميني بر جبين بست تا راه شهيدان به خون آغشته بي غسل و كفن و مسافرهاي گلگون گشته، دور از وطن و ناصران دين حق و لاله هاي غرق خون در راه جانان طريق عبادت بپيمايد.
در سال 64 به همراه كاروان عظيم اقيانوس شرافت پيوست و در سنگر توحيد جهت حمايت از مكتب سرخ تشيع جان بر كف پرچم حريت برافراشت.
جبهه اي كه شهيد بزرگوار با گامهاي خداخويش در سرزمين لاله گونش نهاد، فاو بود. فاو محل تجمع مردان دلاور بود. ميعاد ايثارگران حق طلب و جوانمردان داوطلب براي اقامه عدل و قسط بود. صداي ذكر يا رب ثارا... در ظلمت شب قيامت آخر را تداعي مي كرد. او نيز در اين جبهه ذكر يارب يا ربش به صداي گلوله ها در هم آميخته مهرش زمين گذاران كربلاي ياران تبعش قطار فشنگ بود كه با خالق خود چنين راز و نياز مي كرد: بارالها دريافته ام كه:
به جز از عشق كه اسباب سرافرازي بود، آنچه ديديم و شنيديم، همه بازي بود. بارها به همراه رزمندگان بر نفير گلوله به تفاوت نگريست و در انديشه و ابابيل به يدا... نظر انداخت. دل به سپاه قيامت سپرد و پرچمدار عدالت را به امداد طلبيد و حق كه نصرت يزدان در اسارت سپاه دشمن اندكي دل آزرده اش را التيام بخشيد.
اين عاشق جوان سرانجام در مورخه 64/11/22 در جبهه فاو بر اثر تركش خمپاره مجروح و شب را با عشق تمام با بدن مجروح به صبح رساند. يادش آمد كه مولايش امام حسين(ع) در كربلا وضوي خون ساخت و نماز عشق به پا كرد. او نيز در دل به نماز خدا ايستاد و سرود إن تنصرا... را زمزمه نمود. به علت جاري شدن خون زياد در 22 بهمن در پيروزي نهضت خون چشم از هستي فاني بست و به هستي آخرين پيوست.
پيكر مطهرش در گلزار شهداي بخش محمديار به خاك غنود.
روحش شاد و يادش گرامي باد

تاریخ شهادت:
1364/11/22
استان شهادت:
خوزستان
شهر شهادت:
-
عملیات:
والفجر8
منطقه عملیاتی:
فاو
نحوه شهادت:
براث ترکش خمپاره
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
گلزار شهدای محمدیار
قطعه دفن:
شهدا
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t31144
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد