تصاویر جبهه و جنگ
نام:
محی الدین
نام خانوادگی:
حمزه زاده
نام پدر:
احمد
تاریخ تولد:
1332
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
نقده
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
بدون سواد
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
کشاورز

فرازي از زندگينامه شهيد:
روستاي ماسو از توابع شهرستان نقده در ميان كوه هاي بلند و در سينه كوه خيمه زده است. مردم اين روستا مسلمان و اهل سنت مي باشند.
شهيد در سال1332 كودكي در اين روستا به دنيا آمد كه پدرش(احمد) نام او را محي الدين گذاشت. خانواده اي آرام و باوقار داشتند. دوري از شهر و نبود امكان تعليم و تربيت و عوامل ديگر سبب گرديد كه بيسواد بماند و در كنار خانواده و پدرش به شغل باصفاي كشاورزي مشغول گرديد. مانند هر روستازاده اي پاك و بي آلايش بزرگ مي شد و با يك دختر روستايي ازدواج نمود و7 فرزند از او به يادگار مانده است.
وقتي كه انقلاب پيروز شد، او به طرفداري از اين نظام الهي به همكاري با نهادهاي انقلابي (اطلاعات) پرداخت و از اين طريق دين خود را به انقلاب ادا نمود، ‌اما دشمنان انقلاب، همه كساني را كه با نهادهاي انقلابي همكاري مي كردند مورد تهديد خود قرار مي دادند. در تاريخ74/7/23 روستا مورد تهاجم ضدانقلاب قرار گرفت. در اين حمله ناجوانمردانه شهيد 
محي الدين حمزه زاده كه مد نظر دشمن هم بود به شهادت رسيد. آري،‌ به پاي درخت انقلاب اسلامي خونهاي زيادي بايد جاري مي شد؛ ‌خون شهيدان پانزده خرداد، نوزده دي و هفده شهريور و خون شهيدان بهمن خونرنگ و خون مظلومان شهيد كردستان به دست گروهك هاي كومله و دمكرات. همه و همه در يك مسير و يك بستر مقدس بود. دفاع از اسلام و انقلاب اينها را مي طلبيد.
روحش شاد و يادش گرامي باد.

تاریخ شهادت:
1374/07/23
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
نقده
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
ماسو
نحوه شهادت:
توسط ضدانقلاب
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t31136
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد