تصاویر جبهه و جنگ
نام:
ابوالقاسم
نام خانوادگی:
حسینی
نام پدر:
عباسعلی
تاریخ تولد:
1349
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
نقده
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
حوزوی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
روحانی

از كوچه باغهاي سرسبز و با صفاي دشت سلدوز مي آمد با كوله باري از ايثار و عشق، چون صبحگاهان زيباي زادگاهش، شاد و پاك در ديدار نخست به جانت مي نشست. به سال 1349 در جمع خانواده اي پاك و روحاني ديده به روشني هستي گشود.

 دوران طفوليت را در آغوش پرمهر مادر و تربيت دلسوزانه پدر سپري كرد و وارد محيط مقدس تحصيل علم و دانش گرديد. سالهاي ابتدائي را با موفقيت در زادگاهش به پايان رسانيد. شايد كه رودبار جاري درسهاي كلاسيك جان تشنه اش را نمي توانست سيراب سازد. شايد كه علاقه طبيعي و از دل جوشيده اش به اسلام و معارف اسلامي راهگشاي او به سوي روحانيت شده بود.

به هر حال زادگاهش رارها ساخت و به سوي حوزه علميه روانه گشت. به مدرسه رسالت اسم نويسي و به تحصيل پرداخت. تلاش و كوشش او در درس سرمشق ديگر دوستانش بود، همراه درس به تهذيب نفس و كسب فضائل اخلاقي نيز همت گمارد. دوستان همدرسش از او به عنوان طلبه اي كه عاشق درس و تهذيب بود نام مي برند.

او فردي آرام و متين بود.آرامش ظاهري او حكايت صفاي باطني و آرامش دروني اش بود. تلألو ستاره چشمانش سيماي ملكوتي او را جلوه خاصي بخشيده بود.

كلام دلنشين و تبسم شيرين او باعث تحسين و جذب دوستان شد. او كه فرزندي غيور از تبار شيعه و پرورده دامان هوشياران حوزه بود، درس را رها ساخت و به سوي جبهه شتافت. او كه آغازگر راهي به سوي نور و مينو شده بود مي رفت تا با همه توانش به تعهدي كه با خداوند داشت عمل نمايد.

او به سنگر مبارزه همان گونه مي نگريست كه به سنگر مدرسه و كتابهاي درسي نگاه مي كرد.
ابوالقاسم حسینی در مورخه بیست و چهارم دی ماه 65  در جبهه شلمچه ، در کربلای 5  در حالیکه نوجوانی بیش نبود و تنها 16 سال داشت، پس از مدتها پيكار و جهاد عليه خصم دون به تركش خمپاره اي، جان شيرين به شيريني شهادت سپرده و مزرع شاداب جوانيش پايمال ستم متجاوزان شد و به خزان پيوست.

از گذار زمينيان به وسعت ملكوتيان راه گشود و به عهد الست خويش وفا كرد.

پيكر پاك و مطهرش در جوار رحمت حق در گلزار شهدا نقده در سينه گرم خاك جاي گرفت.

تاریخ شهادت:
1365/10/24
استان شهادت:
خوزستان
شهر شهادت:
شلمچه
عملیات:
کربلای 5
منطقه عملیاتی:
شلمچه
نحوه شهادت:
جبهه و جنگ
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
گلزار شهدای نقده
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t31040
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد