تصاویر جبهه و جنگ
نام:
مصطفی
نام خانوادگی:
جهانگیرزاده باراندوزی
نام پدر:
غلامعلی
تاریخ تولد:
1334
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
متوسطه
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
ارومیه
شغل:
-

فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد مصطفي جهانگيرزاده در سال1334 در خانواده اي متوسط به دنيا آمد و تحصيلات ابتدايي و متوسطه را در شهر اروميه به پايان رسانيد. مصطفي در دوران دبيرستان به تحقيق و تفحص در مكتب اسلام پرداخت و در عين حال با شجاعت تمام به تكثير و توزيع آثار و نوارهاي امام خميني(ره) و شهيد هاشمي نژاد اقدام مي نمود.
او حتي قبل از سال56 با ديگر دوستان خود فرمايشات علماي مبارز مخصوصاً شهيد هاشمي نژاد و حضرت امام خميني(ره) را از نوارها پياده نموده با حداقل امكانات، مانند كاربن و كاغذ به صورت دستي به تكثير و توزيع آنها مي پرداخت. او تا نيمه هاي شب پلاكارد مي نوشت و خط زيباي خويش را زينت بخش عَلَمهاي انقلاب مي نمود. از جمله شعارهايي كه بسيار مي نوشت اين بود: «مرگ بر اين حكومت ديكتاتوري پهلوي».
سر از پا نشناختن در اجراي اوامر مقام ولايت، تهّور و بي باكي از ويژگيهايي بود كه شهيد مصطفي را به درجه اي از ايمان و عمل رساند كه در دوران ستمشاهي توانست در عمليات مسلحانه نقش عمده اي داشته باشد و در تظاهرات، ‌نقش بارز و جهت دهنده اي را ايفا نمايد چنان كه در به آتش كشيدن كنسولگري آمريكاي جنايتكار در تبريز، شجاعت بي نظيري از خود نشان داد و نيز وقتي كه در چهارم آبان ماه1357، شاه پرستان كوردل با چوب و چماق به شهر اروميه حمله ور شدند و تصاوير مراجع عظام را پاره كرده و عكس كثيف شاه خائن را به جاي آنها نصب نمودند، شهيد مصطفي بي درنگ با همرزمانش مردانه به مقابله با آنها پرداختند كه ياد و خاطره آن هرگز از اذهان زدوده نخواهد شد.
از سخنان شهيد مصطفي جهانگيرزاده:
- من به اندازه اي امام را مي شناسم و به او ايمان دارم كه اگر فرمان دهد جانم را برايش قرباني مي كنم.
- اگر اينها (جوانان فاسد) را به فطرتشان برگردانيم اينها نمونه هاي عالي انسانيت خواهند بود.
- خدا كند يك بار هم كه شده امام را ببينم بعد شهيد شوم.
- بايد سران ائمه كفر را به هلاكت برسانيم. «فقاتلوا ائمه الكفر»
هر صبح و شام و در گفتگو با هر كسي ورد زبان مصطفي «امام خميني» بود و بس. چند روز قبل از ورود امام(ره) به ميهن اسلامي، مصطفي با ديگر ياران و دو ماشين سواري پر از اسلحه راهي تهران شد. او در روز22 بهمن57، آن يوم ا... اعظم به آرزوي ديرين خود يعني جهاد و غزوه رودررو با شيطان نائل گرديد؛ لذا با كلاشينكف خود كه همچون جان دوستش مي داشت بر دشمن حمله مي برد و مي جنگيد تا اينكه نزديكي پادگان باغشاه سابق در مصاف با گارد شاهنشاهي از ناحيه شكم با اصابت گلوله به شدت زخمي شد. او بعد از دو روز انتظار ديار خدا، در مورخه1357/11/24 به درجه رفيع شهادت نائل آمد و قبر مطهرش در بهشت زهرا قطعه (21 رديف18) زيارتگه عاشقان حق قرار گرفت.
روحش شاد و يادش گرامي باد.
 

تاریخ شهادت:
1357/11/22
استان شهادت:
تهران
شهر شهادت:
تهران
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
پادگان باغشاه
نحوه شهادت:
شهدای 22 بهمن 57
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
بهشت زهرا تهران
قطعه دفن:
21
ردیف دفن:
18
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-

بسم الله الرحمن الرحيم

اي ياران و اي همرزمان و اي نوآوران مکتب الله بپاخيزيد و نداي الله اکبر سر دهيد و باطنين آواي خود بر شياطين زمان مجال تفکر و انديشه ندهيد و همواره بر آنان بتازيد پرچم توحيد را برافراشته داريد وحدت رمز پيروزي بگفته امام عزيز نيکو بيانديشيد که با گفتن اين کلمه سعادت واقعي با شماست

لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t30903
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد