تصاویر جبهه و جنگ
نام:
نصیرالدین
نام خانوادگی:
غنی زاده
نام پدر:
احسان
تاریخ تولد:
1346
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
راهنمایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
آزاد

بنام خدا

نصير غني زاده در سال 1346 در شهر اروميه در يک خانواده مذهبي و کشاورز ديده به جهان گشود. تحصيلات ابتئايي را در مدرسه ديزج سياوش گذراند و تا دوره راهنمايي ادامه داد. زياد اهل درس خواندن نبود و در خاطراتش نوشته بود که علاقه اي به درس خواندن نداشتم و ترک تحصيل کرده و در ارتش ثبت نام کردم.  
اما فرصت ثبت نام نيز تمام شده بوده و شهيد در مغازه ساندويچي شان مشغول کار شد. برادرش که سربازي رفت تمام کارهاي مغازه بر دوشش افتاد. شهيد به هنر نقاشي و خطاطي علاقه زيادي داشت. 
شهيد دوستي داشتند که با هم ورزش مي کردند و در ورزش کاراته ثبت نام کرده بودند و صبحها ساعت پنج بيدار مي شدند  و با هم ورزش مي کردند و دويدند.
شهيد عاشق حيوانات بخصوص کبوتر بود.  در زمان انقلاب که مردم همه عليه طاغوتبه پا خاسته بودند، شهيد نيز فعاليت مي کرد و آرزو داشت يک پاسدار بود و از ميهنش دفاع کند شهيد مبارزه با ظلم را يک فريضه الهي مي دانست در تمامي مجالس مذهبي شرکت مي کرد.  صبح ها براي نماز و دعا برمي خواست. و بعد از نماز صبح ورزش مي کرد. به مطالعه کتابهاي ديني علاقه داشت. هر قدمي که بر مي داشت رو به اسلام مي رفت. و هميشه براي رزمندگان دعا مي کرد. به پدر و مادرش مي گفت که تمامي رزمندگان پدر و مادر و خانواده دارند و با خون خود خاک وطن را آبياري مي کنند. تا اينکه پدر شهيد نيز اين اجازه را به او مي دهد و در سن 16 سالگي در بسيج پايگاه روستا ثبت نام مي کند. 
شبها تا صبح در پايگاه نگهباني مي داد. و روزها براي تقويت ايمانش به تبليغات سپاه پاسداران مي رفت و موقع برگشتن باز در مغازه کمي کار مي کرد. و هزينه زندگي خانواده را تامين مي کرد. به جوانان توصيه مي کرد که از شرف و ناموس خود بايد دفاع کنيم. تا اينکه تعدادشان در پايگاه زياد شد و به تبليغات اسلامي پپرداخت و پس از چند مدت فعاليت در پايگاه براي خدمت مقدس سربازي در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اروميه ثبت نام شد و بعد از آموزش نظامي خدمت وي در منطقه بود. و چندين بار به جبهه اعزام شد.
 اعزام شهيد به جبهه حاج عمران آخرين اعزامش بوددر مورخ 65/2/27 روز شنبه بدست مزدوران بعثي اسير شد.
 

تاریخ شهادت:
1365/02/27
استان شهادت:
عراق
شهر شهادت:
-
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
به دست مزدوران عراقی اسیر شد
توضیحات :
-
مفقود:
مفقود الاثر
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t30891
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد