تصاویر جبهه و جنگ
نام:
مجید
نام خانوادگی:
جعفری بزرگ آباد
نام پدر:
حمدالله
تاریخ تولد:
1330/05/09
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
کارشناسی
رشته تحصیلی:
فیزیک
شهر تحصیل:
-
شغل:
پاسدار

بنام خدا

شهيد مجيد جعفري بزرگ آباد در سال 1330  در روستاي بزرگ آباد از توابع شهرستان اروميه در دامان خانواده متدين و مذهبي که به شغل مقدس کشاورزي مشغول بودند چشم به جهان گشود. وي دوران تحصيل خود را تا سطح ديپلم در شهر اروميه گذرانيد و در اولين مرحله در آزمون سراسري کنکور در دانشگاه قبول شد و در دانشگاه جندي شاپور اهواز مشغول تحصيلات عاليه شد.با شروع جنگ همانجا ملبس به لباس سپاهي شد و با شروع جنگ اسلحه به دست گرفت و از کيان اسلامي دفاع کرد همچنان خدمت وي مصادف بود با جنگ تحميلي... عاقبت در تاريخ 1359/8/19 در جبهه سوسنگرد به درجه رفيع شهادت نائل آمد. 

تاریخ شهادت:
1359/08/18
استان شهادت:
خوزستان
شهر شهادت:
سوسنگرد
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
سوسنگرد
نحوه شهادت:
جبهه و جنگ
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
باغ رضوان ارومیه
قطعه دفن:
شهدا
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-

در سال 1355 توسط ساواك دستگیر و پس از تحمل شكنجه های فراوان ، در دادگاه نظامی اهواز به حبس ابد و بعد ها به 5 سال حبس محكوم می شود. مجید هر چند در زندان بود اما برخی حركت ها را در بیرون از زندان هدایت می نمود و رژیم برای جلوگیری از این كار او را به زندان تبریز می فرستند. 
 

اولین بار نامه ای از زندان به خانواده فرستاده بود و نوشته بود مزدوران فكر می كردند در زیر شكنجه من تسلیم عقاید آنها شوم در صورتی كه من امتحان الهی را می دادم و با روی باز و سربلندی از این امتحان قبول شدم. 

سرانجام با پیروزی انقلاب و بازگشایی درب های زندان توسط مردم مجید هم آزاد می شود و سریعاً مدیریت راهپیمایی ها را در ارومیه توسط آقا مهدی باكری به دست می گیرند. مجید چون در اهواز فعالیت كرده بود بعد از مدتی به اهواز بر می گردد و عضو شورای فرماندهی سپاه خوزستان می شود. در رفت و آمدهایی كه خانواده به اهواز داشتند از زندگی ساده او در آنجا نقل و قول هایی داشتند. مادرش می گوید: 

روزی كه مجید از اهواز زنگ زد ، ماه رمضان بود و من برای افطار كوفته پخته بودم . گفتم مجید كاش اینجا بودی و از آن می خوردی . مجید گفت : من با یك خرما افطار می كنم و به غذاهای این دنیای فانی دل نبسته ام. 

لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t30856
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد