تصاویر جبهه و جنگ
نام:
محمد
نام خانوادگی:
جعفرقلی پور
نام پدر:
حسین
تاریخ تولد:
1345
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
خوی
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
متوسطه
رشته تحصیلی:
برق
شهر تحصیل:
-
شغل:
پاسدار

شهيد در شهرستان خوی به دنيا آمد. در دوران کودکي مقيد و معتقد به دين اسلام به بار امد . در سنين نوجواني در حرکت پرجوش امت قهرمان ايران شرکت کرد و در پيروزي بزرگ سهيم شد . و عشق و علاقه او به دين اسلام باعث شد که تحصيل در مقطع دبيرستان را نيمه تمام بگذارد و به همراه يکي از دوستانش شهيد موسوي با خيل عاشقان ايثار و شهادت روانه جبهه هاي جنگ کرد و در يک عمليات بزرگ ظفرمند جهت کوبيدن دشمن سهيم باشد ، در آن عمليات دوستش به درجه رفيع شهادت نائل ميگردد. و او نيز به شدت مجروح ميگردد. بعداز بهبودي به عضويت رسمي سپاه پاسداران در ميايد و به عنوان يک پاسدار جان برکف خود را وقف خدمت به اسلام و انقلاب ميکند و از جان و دل مشغول خدمت ميگردد. در آخرين اعزامش به منطقه جنگي به به مادرش ميگفت بايداز زن و بچه ام به خوبي مراقبت کني و اين چند بار تکرار ميکرد . در منطقه حاج عمران در رويارويي با دشمن بعثي به درجه رفيع شهادت نائل آمد .

تاریخ شهادت:
1365/02/27
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
ارومیه
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
حاج عمران
نحوه شهادت:
جبهه و جنگ
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
گلزار شهدای خوی
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-

با سلام و درود بر رهبر کبير انقلاب و بنيان گذار جمهوري اسلامي ايران و با سلام و درود بر شما رزمندگان سلحشور اسلام و با سلام به ارواح طيبه شهداي اسلام و با سلام و درود بر ملت شهيد پرور و هميشه در صحنه ايران .
ضمن سلام اميدوارم که حال و وجود شما از درگاه خداوند متعال صحيح و سلامت بوده باشد برادرم اگر ميخواهي از احوالات خانواده مان با خبر باشي الحمدلله سلامتي حاصل است و هيچگونه نگراني وجود ندارد . برادرم در مقابل دشمن محکم بايست و اصلاً ترس و واهمه به خود راه مده و بدان که پيروزي از ان شما رزمندگان اسلام است . چون خدا نيز پيروزي رزمندگان اسلام را در قران وعده داده است برادرم اميدوارم که در دعاهايتان ما را از ياد نبري دعا کنيد براي اين ملت که اين قدر زحمت ميکشند برادرم دعاهاي شما مستجاب ميشود دعا کنيد ....

لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t30841
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد