تصاویر جبهه و جنگ
نام:
فتح اله
نام خانوادگی:
تیموری
نام پدر:
نصراله
تاریخ تولد:
1347/05/10
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
سلماس
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
راهنمایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
پاسدار

«خدمت به شهيد خدمت به نبي اكرم(ص) است.
(امام خميني (ره))

فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد فتح ا... تيموري فرزند نصراله در تاريخ1347/5/10 در يك خانواده روستايي كم درآمد ولي مؤمن و معتقد در روستاي زاويه جيك از توابع شهرستان سلماس ديده به جهان گشود. وي پس از سپري نمودن دوران طفوليت پا به محيط تعليم و تربيت نهاد و تحصيلات ابتدايي را در زادگاه خويش با موفقيت به پايان رساند. سپس براي ادامه تحصيل  در مقطع راهنمايي به سلماس رفت. پس از به پايان رساندن مقطع راهنمايي و اخذ مدرك سوم راهنمايي ترك تحصيل نموده و به خدمت مقدس اعزام مي شود. پس از گذراندن دوره آموزش نظامي براي دفاع از وطن اسلامي به مناطق جنگي سردشت و مريوان اعزام مي گردد و در آن مناطق شروع به مبارزه و حماسه آفريني مي كند، بعد از اتمام خدمت سربازي به شهر برگشته و ازدواج مي كند كه ثمره اين زندگي مشترك يك فرزند است كه از شهيد به يادگار مانده است.
شهيد پس از مدتي به عضويت بسيج و سپاه پاسداران سلماس درآمده و فعاليت خود را در مناطق كردستان سلماس از سر مي گيرد. حدود بيش از 5 سال در مناطق مختلف و پايگاه هاي سلماس فعاليت چشمگيري داشت.
شهيد فردي مؤمن و متدين و فداكار و بانزاكت بود. علاقه وافري به امام راحل وانقلاب اسلامي داشت و اعتقاد راسخ به ولايت فقيه داشت. در انجام اعمال و فرايض ديني بسيار جدي و كوشا بود. زندگي اين دلاور سراسر شور و عشق و فداكاري و ازخودگذشتگي است.
شهيد از حزب منحله دمكرات و عمال دست نشانده و ضدانقلابيون و منافقين تنفر خاصي داشت و هميشه مي گفت اينها وطن فروشان و خائنين به كشور هستند و اين حزبيها به روستاهاي كردستان ظلم و ستم و تجاوز مي كنند. شهيد در مقابل اين ناجوانمردان، مردانه ايستاد و پس از پنج سال مبارزه و مقابله، در تاريخ1372/7/17 در اثر درگيري با حزب منحله در پايگاه دلزي به درجه رفيع شهادت نائل آمد.
روحش شاد و يادش گرامي باد.
 

تاریخ شهادت:
1372/07/17
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
سلماس
عملیات:
درگیری با حزب دمکرات و کومله
منطقه عملیاتی:
دزلی
نحوه شهادت:
کمین حزب دموکرات
توضیحات :
-
مفقود:
مفقود الاثر
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t30747
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد