تصاویر جبهه و جنگ
نام:
واحد
نام خانوادگی:
دلخوش
نام پدر:
حسین
تاریخ تولد:
1341
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
-
وضعیت تاهل:
نامشخص
تحصیلات:
متوسطه
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
-
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد واحد دلخوش در سال1341 در روستاي يولاگلدي چشم به جهان گشود و بعد به علت اشتغال پدرش در نيروگاه برق شوط به اتفاق خانواده به شهر شوط رفت. تحصيلاتش را تا دوم متوسطه در مدارس شوط و يك سال آن را نيز در تبريز گذراند.
شهيد واحد دلخوش بعد از انقلاب در جلسات مختلف تظاهرات و انجمن اسلامي آن زمان و نيروهاي مقاومت شهري مستقر در مسجد جامع شهر شوط شركت مي كرد.
شهيد واحد دلخوش عموماً به ارشاد و راهنمايي دوستان و آشنايان مي پرداخت و درباره اعتقادات مذهبي و سياسي و ولايت فقيه و جمهوري اسلامي با آنها مباحثه مي كرد و سعي در راهنمايي و هدايت آنها داشت. با وجود سرباز بودن برادر بزرگترش در جبهه هاي حق عليه باطل راهي خدمت مقدس سربازي در سپاه پاسداران شد و اين خود حاكي از اعتقادات مذهبي او و علاقمندي اش به سرنوشت كشور اسلاميش است كه آگاهانه و آشنا بودن با مسايل جبهه و جنگ در جبهه حضور يافت و هنگامي كه در گروهان ژاندارمري براي حضور در جبهه قرعه كشي مي كردند كه هر كس به منطقه اي اعزام شود، شهيد واحد دلخوش مكرراً اصرار داشت كه در جبهه حضور يابد كه همين طور هم شد.
هر گاه در جبهه برادر بزرگترش (كه آن هم در جبهه بود) ملاقاتش مي آمد و شور و نشاط عجيبي در وي به وجود مي آمد و با ديدن برادرش روحيه حضورش در جبهه دو چندان مي شد.
شهيد واحد دلخوش هم ورزشكار بود و در تيم آزاد شوط چندين سال بازي كرد و ديگر اينكه نوحه خوان سيدالشهداء(ع) در ايام محرم بود و به لحاظ اين دو خصلت بارز در بين دوستان و آشنايان و خانواده جايگاه ويژه اي داشت.
شهيد در تاريخ64/9/28 شربت شهادت نوشيد.
روحش شاد و يادش گرامي باد.
تاریخ شهادت:
1364/09/28
استان شهادت:
مشخص نشده
شهر شهادت:
-
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
-
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t213954
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد