تصاویر جبهه و جنگ
نام:
رستم
نام خانوادگی:
مولائی
نام پدر:
قنبر
تاریخ تولد:
1317/05/09
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
شاهین دژ
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
بدون سواد
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
کشاورز
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد رستم مولائي در سال1317 متولد شد. در دوران كودكي پدر و مادرش را از دست داد و در كنار برادر بزرگش بزرگ شد و در اثر فقر و مشكلات مالي و خانوادگي نتوانست تحصيل نمايد و بعد از اينكه دوران كودكي را پشت سر گذاشت مشغول كار و تلاش شد و براي امرار معاش سخت كار كرد.
ايشان فردي مؤمن و متدين و معتقد به امامت و ولايت بود و در مراسم ديني در مراسم شركت مي كردند. بعد از پيروزي انقلاب اسلامي نيز با توجه به علاقه ايشان به اسلام و انقلاب جوانمردانه به جبهه هاي كردستان شتافت و آنچه در توان داشت در طبق اخلاص گذاشت و سرانجام در تاريخ1359/9/27 بعد از 18 ماه خدمت در جبهه هاي كردستان در مسير جاده مهاباد و مياندوآب در اثر تير دشمن ضد انقلاب به درجه رفيع شهادت نائل آمد.
روحش شاد و يادش گرامي باد.
تاریخ شهادت:
1359/09/27
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
مهاباد
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
جاده مهاباد-میاندوآب
نحوه شهادت:
درگیری با ضد انقلاب
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
گلزار شهدای شاهین دژ
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
بسم ا... الرحمن الرحيم 
دهقان زاده اى بودم تو سرى بخور جامعة خفقان يافته رژيم منفور پهلوى و ارباب بى مروّت و آثار ظلم و ستم و بيدادگرى كه بر سر تمامى اهالى قريه اعم از كشاورز و غيركشاورز (خوش نشين) سايه افكنده بود هميشه و همه وقت جز بيگارى و ماليات سنگين از طرف ارباب چيزى عايدمان نمى شد. 
اگر از طرف رعيت كمترين تأنى و معطلى مشاهده مى شد در زير ضربات شديد و كشنده مباشران ارباب خرد و شكنجه مي شديم و كوچكترين اعتراضى باعث نابودى رعيت بيچاره مى شد. از آغاز شروع جوانى همواره در اين فكربودم تا كى بايد خون و دل خورد و از زير يوغ رعيتى درآمد و از همه بالاترتحت رژيمى زندگى مي كرديم كه آثار شكنجه و خفقان بى عفتى و هرزگى عياشى در تمامى نقاط ايران به وضوح مشاهده مي گرديد و از خداوند متعال جز نابودى رژيم منفور پهلوى آرزوى ديگرى نداشتم؛ لذا به خواست ايزد يكتا و حضرت ولى عصر (عج) و امام امت آرزويم جامه عمل تحقق بخشيد.
حكومت جمهورى اسلامى جايگزين رژيم منفور پهلوى گرديد براي اينكه جبران گذشته را بنماييم وارد كميته و مشغول به كار شدم و در تمام اوقات زندگى خصوصاً در مواقع به جا آوردن نماز از خداوند متعال خواستم از اينكه در مرتبه اول ضدانقلابيون و گروهك هاى وابسته آمريكاى جنايت كار را از بين ببريم و در صورت عدم موفقيت، محاسنم با خون رنگين ام آغشته گردد و در اين صورت از فاميلان و خويشان و دوستان خواستار حق و حقيقت هستم كه ره رو شهداى انقلاب اسلامى باشند.
رستم مولايى
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t213951
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد