تصاویر جبهه و جنگ
نام:
میرجمال
نام خانوادگی:
جلالی
نام پدر:
وهاب
تاریخ تولد:
1318/01/01
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
ماکو
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
مشخص نشده
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
پاسدار
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد ميرجمال جلالي در سال 1318 در خانواده‌اي مؤمن و متدين در روستاي قره تپه از توابع شهرستان ماكو ديده به جهان گشود. پس از پشت سر گذاشتن دوران كودكي به كار كشاورزي پرداخت. وي در زندگي از معنويت خاصي برخوردار بود.
در دوران اوج‌گيري انقلاب اسلامي همگام با امت سلحشور و مقاوم در تظاهرات و راهپيمايي‌ها شركت مي‌جست و از خود فعاليت چشمگيري نشان مي‌داد و يك بار توسط مزدوران رژيم دستگير و به زندان افتاد و مورد آزار و اذيت رژيم قرار گرفت و با پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي لباس مقدس پاسداري را بر تن كرد و به حراست از دستاوردهاي انقلاب پرداخت.
شهيد به خاطر علاقه شديدش به امام راحل و نظام جمهوري اسلامي بارها به جبهه‌ها عزيمت نمود. ايشان قبل از عزيمت به جبهه خدا را شكر مي‌كرد و مي‌فرمود: خدايا شكر كه ما را نيز جزء راهيان صديق ائمه و مؤمنين قرار داده‌اي و به خانواده‌اش نيز سفارش مي‌كرد كه او را دعا كنند تا در راه خدا به شهادت برسد و سرانجام در تاريخ 61/3/15 به منطقه عملياتي مسلم بن عقيل (ع) اعزام و در جريان همان عمليات به تاريخ 61/7/15 در منطقه سومار به هنگام نبرد با دشمنان بعثي بر اثر اصابت تركش خمپاره به درجه رفيع شهادت نائل آمد و به سوي معبود خويش پرواز نمود و پيكر پاكش در روستاي بلجك به خاك سپرده شد.
تاریخ شهادت:
1361/07/15
استان شهادت:
کرمانشاه
شهر شهادت:
سومار
عملیات:
مسلم ابن عقیل
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
اصابت ترکش خمپاره
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
روستای بلجک
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t213852
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد