تصاویر جبهه و جنگ
نام:
میرمصیب
نام خانوادگی:
هاشمی یولقون آباد
نام پدر:
میرنجف
تاریخ تولد:
1343/01/01
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
راهنمایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
-
فرازي از زندگينامه شهيد:
سرباز شهيد مصيب هاشمي در سال 1343 در يك خانواده متدين از محلات فقيرنشين شهر اروميه متولد شد.
بعد از سپري نمودن دوران كودكي به تحصيل پرداخت، اما در سال دوم راهنمائي ترك تحصيل نموده و به علت علاقه اي كه به شغل نجاري و دكور سازي داشت تا زمان اعزام به سربازي در اين حرفه اشتغال داشت.
شهيد با عشق و علاقه در بسيج محله فعاليت داشت و در اغلب شبها به نگهباني و حراست از انقلاب مشغول مي شد.
دوره سربازي را شهيد در ژاندارمري مشغول به خدمت گرديد و در جريان تثبيت انقلاب فعالانه شركت نمود. سرانجام در تاريخ 1362/7/14 در منطقه كامياران به شهادت رسيد.
روحش شاد
تاریخ شهادت:
1362/07/14
استان شهادت:
کردستان
شهر شهادت:
کامیاران
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
-
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
بسم ا... الرحمن الرحيم
پس از عرض ادب به پيشگاه احديت و درود بر حضرت بقيه ا... الاعظم و نايب بر حق او و وارث انبيا حضرت آيت ا... العظمى امام خمينى و سلام بر شهيدان راه حق و حقيقت و امت شهيدپرور.
خدايا، خداوندا كمكم كن تا بتوانم مقدار ناچيزى از درددل خود بازگو كنم. اى مسلمانان به خاطر خدا به خود بياييد كه بنا به فرمايش مولاى متقيان على(ع) كه از كجا آمده ايد؟ چكار مى كنيد و به كجا مي رويد. خوشا به سعادت كسى كه اينها را می داند.
برادران و خواهران فكر كنيد كه خداوند تبارك و تعالى چه شخصيتى از اين بالاتر به ما بدهد كه نوري از پاكي ائمه اطهار قبل از ظهور آقا امام زمان(عج) براي ما فرستاده كه ما را از قعر حيوانيت به اوج انسانيت رساند. كسي كه به كمك خداوند متعال ما را از ظلمت ها به روشنايى وارد كرد و مقدمه ظهور حضرت بقيه ا... الاعظم فراهم شده است. امت رسول ا...، امت شهيد پرور حزب ا...، به خاطر خون شهدا بياييد فكر كنيم روز قيامت قطره قطره خون شهدا از ما بازخواست مى كنند و همه بايد جوابگو باشيم. اين انقلاب همين طور به دست نيامده، ايثار خونهایی است كه خداوند كمك ما مي كند. بايد از دنياي مادي خارج شويم و از لذائذ دنيوي چشم بپوشيم تا لذت معنويان را بچشيم. براي شناخت امام زمان(عج) اول بايد امام خمينى را بشناسيم و هر وقت با تمام وجود اين نور الهى را به اندازه دركمان شناختيم، آن وقت امام زمان(عج) خود را شناخته ايم. به خاطر خدا بياييد واجبات خود را انجام دهيد. از محرمات دورى كنيد و از مكروهات بپرهيزيد و به اندازه توانايى تان مستحبات را انجام دهيد. مبارزه با نفس كنيد كه راه رستگارى است. وقتي اين كارها را انجام دهيد با مشكلات و يا شياطين و انس و جن مي توانيد مبارزه كنيد. خداوند خود كارها را درست مي كند.
« الا بذكر ا... تطمئن القلوب»
«با ياد خدا قلب هاي خود را آرامش دهيد.»
مير مصيب هاشمى
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t213849
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد