تصاویر جبهه و جنگ
نام:
شهرام
نام خانوادگی:
نارنجی حبشی
نام پدر:
عزت الله
تاریخ تولد:
1348/01/01
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
سلماس
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
متوسطه
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
-
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد شهرام نارنجي شهيدي ديگر از وارثان بر حق اين مرز و بوم است. شهيد در سال1348 در روستاي حبشي از توابع شهرستان سلماس در خانواده اي متدين چشم به جهان گشود و بعد از گذراندن بهار طفوليت در دامن پر مهر والدين خويش، قدم به عرصه محيط پاك مدرسه گذاشت و تحصيلات خود را تا پايه اول متوسطه ادامه داد و بعد از آن به خاطر عشق و علاقه اي كه به خدمت در ژاندارمري جمهوري اسلامي ايران داشت، به استخدام اين نظام درآمد و مدتي بعد بر طبق سنت پسنديده پيامبر گرامي اسلام(ص) ازدواج نمود. سپس مشتاقانه و براي لبيك گويي به نداي بر حق امامش قدم به مناطق عملياتي كردستان نهاد.
شهيد در خانواده اي كاملاً مذهبي به دنيا آمده بود و رگهايش در سايه پرورش مكتب اسلام حيات گرفته بود و با دريافت پيام امام از دل و جان پذيراي پيامهاي او شد و تا آنجا كه در توان داشت، در اداي فرائض ديني خويش نهايت سعي و تلاش خود را نمود.
شهيد شبي در منطقه كهريزك نگهباني مي داد و در این حين از دور شخصي را مي بيند. به او مظنون شده و تيراندازي مي كند و در نتيجه آن فرد زخمي شده و دستگير مي شود و معلوم مي شود كه او از افراد حزب منحله دمكرات بوده است و قرار بود كه آنها آن شب پايگاه را به تصرف خود درآورند، ولي شهيد با شجاعت و شهامت خويش اين افراد فريب خورده را در رسيدن به اهدافشان ناكام گذاشت.
سرانجام پس از درگيري هاي فراوان و حماسه آفريني هاي عظيم، در حين درگيري با ضدانقلابيون در تاريخ1368/7/8 به درجه رفيع شهادت نائل آمد. پيكر پاكش در سلماس به خاك سپرده شد.
روحش شاد و يادش گرامي باد.
تاریخ شهادت:
1368/07/08
استان شهادت:
مشخص نشده
شهر شهادت:
-
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
درگیری با ضد انقلاب
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
گلزار شهدای سلماس
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t213841
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد