تصاویر جبهه و جنگ
نام:
اصغر
نام خانوادگی:
نمکین
نام پدر:
رستم
تاریخ تولد:
1344/01/01
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
ابتدایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
سرباز
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد اصغر نمكين در سال 1344 در روستاي لور بالاجوق از توابع شهرستان اروميه، در يك خانواده مذهبي متولد شد. خانواده او تا سه سالگي در همان روستا اقامت داشتند و بعداً به شهر اروميه مهاجرت كردند. بعد از طي دوران كودكي، اصفر به تحصيل در دبستان پيروزي محله دره چائي پرداخت. در كلاس پنجم ابتدائي ترك تحصيل نمود و در يك كارگاه جوشكاري مشغول به كار شد. تا زمان اعزام به خدمت اين كار را ادامه داد. در اوج گيري انقلاب شكوهمند اسلامي، با مردم انقلابي همصدا شد و با شركت در تظاهرات و راهپيمائي ها و حضور در مجالس عزاداري و نوحه خواني فعالانه در سرنگوني طاغوت تلاش نمود.
شهيد خدمت مقدس سربازي را در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي به عنوان پاسدار وظيفه، آغاز كرد و مدت 23 ماه از خدمت سربازي خود را در سپاه مهاباد و بانه گذراند.
15 روز از خدمتش باقي مانده بود كه زخمي شد و بعد از معالجه و درمان به صورت پاسدار افتخاري به جبهه اهواز اعزام گرديد و براي دومين بار از ناحيه پا زخمي شد، كه بعد از بهبودي براي چهارمين بار در سال 1366 به منطقه كردستان اعزام گرديد و در هزار قلعه مريوان، در هنگام درگيري با عناصر ضدانقلاب مورد اصابت تركش قرار گرفت و مردانه لباس سرخ شهادت را برتن نمود و به لقاءا... پيوست.
روحش شاد و يادش گرامي باد.
تاریخ شهادت:
1366/06/28
استان شهادت:
کردستان
شهر شهادت:
مریوان
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
هزار قلعه غرب بانه
نحوه شهادت:
اصابت ترکش
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
باغ رضوان ارومیه
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t213839
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد