تصاویر جبهه و جنگ
نام:
غلامرضا
نام خانوادگی:
حسین نژاد
نام پدر:
جعفرقلی
تاریخ تولد:
1342/01/01
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
راهنمایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
-
فرازی از زندگینامه شهید:
 
شهيد غلامرضا حسين نژاد در يكي از روستاهاي محروم شهرستان اروميه از محال نازلوچاي در سال 1342 به دنيا آمد و داراي يك خانواده مستضعف و متدين بود و بعد از دوران كودكي وارد مدرسه ابتدايي روستاي ساريبگلوي چراغ شد و اول راهنمايي را در روستاي حيدرلو ادامه داد و با شروع انقلاب ترك تحصيل كرد. اوايل تأسيس بسيج وارد اين ارگان انقلابي شد و داراي اخلاق پسنديده بود و هميشه يار و ياور والدين خويش بود و در مساجد هميشه حاضر بود و يك فرد نمازخوان و مخلص بود و حتي وصيت كرده بود كه مادرم در عزاداري من نبايد گريه كند.
شهيد هميشه مخالف سرسخت منافقين و دشمنان انقلاب بود و هميشه اظهار مي داشت كه بايد با آنها مبارزه كرد. شهيد اولين بار در بسيج اروميه در پل قويون خدمت مي كرد و سپس چندين بار به جبهه هاي جنوب اعزام شد و همچنين به كردستان اعزام شد و هميشه از شعر و شوق رزمندگان در جبهه ها صحبت مي كرد. سرانجام شهيد در آخرين مأموريت خود به شلمچه اعزام شد و در سال 1361 بود كه در يك نبرد شجاعانه مجروح شد و يك پاي خويش را از دست داد و بدنش كلاً پر از تركش شده بود و بعداز دو ماه بستري شدن در بيمارستان هاي تهران شربت شهادت نوشيد.
تاریخ شهادت:
1361/06/17
استان شهادت:
خوزستان
شهر شهادت:
آبادان
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
عوامل جانبازی
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
باغ رضوان ارومیه
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
بسم ا... الرحمن الرحيم 
و لا تحسبن الذين قتلو في سبيل ا... امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون
گمان ببريد آنهايي که در راه خدا کشته مي شوند مردگانند و بلکه زنده اند و در نظر خدايشان روزي مي خوراند.
 
با درود فراوان به رهبر انقلاب اسلامي امام خميني و سلام به تمامي شهيدان حق عليه باطل و درود به رزمندگان اسلام و سلام و درود به مجروحين و معلولين جنگ. سلام به پدر و مادرم که مرا به اينجا رسانديد و به اسلام قرباني مي دهید. پدر عزیزم آرزوي من پيروزي و شهادت است. بعد از شهيد شدن من به وسايل انبار داري من خودت رسيدگي کن.  اي پدرم من اين ماه را در جبهه بودم و اين ماه روزه نگرفته ام وصيت مي کنم که بعد از شهيد شدن من يک ماه روزه بگيريد و يک ماه نماز بخوانيد و اي مادرم و اي خواهر عزیزم اين آخرين کلمات است که براي شما مي نويسم که اگر شهيد شدم برايم زياد گريه نکنيد. برايتان وصيت مي کنم هميشه امام را دعا کنيد و شهيدان را هم از ياد نبريد والسلام.
فمنهم من قضي نحبه و منهم من ينتظر.
 
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t213834
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد