تصاویر جبهه و جنگ
نام:
قاسم
نام خانوادگی:
نجارچیری
نام پدر:
عزیز
تاریخ تولد:
1313
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
بدون سواد
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
-
فرازي از زندگينامه شهيد:
دور روزگار لحظه اي توقف نمي كند و ساعاتي كه از عمر انسان مي گذرد تحت هيچ شرايطي بر گشت پذير نيستند. هر كس راهي را كه در پيش گرفته مي پيمايد و كارهاي نيك و بد در دفتر اعمال ثبت مي شوند و به عنوان توشه و ره آورد عمر در جهان آخرت مورد ارزيابي قرار مي گيرند. عده اي معتقدند كه سرنوشت انسانها از ازل نوشته شده و فرد در تغيير قضا و قدر دخالتي ندارد، چنانكه حافظ مي فرمايد:
آنچه سعي است من اندر طلبت بنمايم
اين قدر هست كه تغيير قضا نتوان كرد
گروهي ديگر عقيده دارند، كه بشر مختار و فعال مايشاء است، مسؤول اعمال بد و خوب مي باشد، ولي واقعيت اين است، كه نه جبر كامل بر سرنوشت انسان تحصيل شده و نه او اختياردار مطلق است. ضمن اينكه سرنوشت از روز ازل تعيين شده است، بشر اختيار نسبي انجام اعمال خود را نيز دارد و در اين ميدانگاه ظريف و باريك، بين جبر و اختيار است كه انسانها سازنده فرداي آخرت خود هستند.
شهيد قاسم نجار كه در سال 1313 در روستاي در بند از محال دول اروميه زاده شد، گويا به چشم بصيرت به دنيا و آنچه در آن مي گذشت نگاه مي كرد، زيرا وجود محروميت كلي حاكم بر زادگاهش كه اهالي آن منطقه را، از وجود فرهنگ روشنگر بي بهره كرده بود، شهيد حتي از نعمت سواد نيز بي بهره ماند، ولي ذكاوت ذاتي او به موقع بين حق و باطل داوري كرد.
او كه عمري را به كشاورزي گذرانده و خرج خود و خانواده را با دسترنج خود تأمين كرده بود زماني كه حكومت اسلامي مستقر شد و گروهك ها در مقابل آن موضع گيري كردند، شهيد توانست حقانيت حكومت را تشخيص دهد و از پيوستن به جبهه باطل خودداري كند همين امر باعث شد كه جان بر سر عقيده خود بگذارد. در روز 1362/12/23 در روستاي دربند مورد اصابت گلوله عوامل حزب قرار گرفت و نعمت شهادت يافت.
روانش شاد باد
تاریخ شهادت:
1362/12/23
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
ارومیه
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
روستای بند
نحوه شهادت:
اصابت گلوله
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t213809
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد