تصاویر جبهه و جنگ
نام:
قربانعلی
نام خانوادگی:
اسماعیلی قره قشلاق
نام پدر:
یعقوب
تاریخ تولد:
1330
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
نقده
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
بدون سواد
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
بنا


بنام خدا


شهيد گرانقدر در سال 1330 در يكي از روستاهاي شهرستان نقده به نام چيانه در خانواده متدين و معتقد و مستضعف پا به عرصه گيتي نهاد. ايشان براثر بي بضاعتي خانواده از تحصيلات محروم گشت و براي معيشت زندگي و تلاش براي خانواده تا پاي جان مي كوشيد. وي در شغل بنائي مهارت كامل داشت و از اين طريق روزي رسان خانواده بود.
در تواضع و فروتني در برابر ايزد بي همت و در قبال والدين و اطرافيان مشهور بود. در سلام دادن بر همه كس تقدم مي گرفت و به خاطر حسن خلقي همه به او عشق و محبت مي ورزيدند. در همكاري و تعاون زبانزد خاص و عام بود. با توجه به شغلي كه داشت براي همگان مثمر ثمر بود و از خود فداكاري نموده و مشكلات ديگران را رفع مي نمود.
در زمان شروع انقلاب اسلامي كه ايشان به تدريج بزرگ مي شد در تمامي صحنه هاي انقلاب حاضر و در مساجد فعاليت چشمگيري داشت. بعد از پيروزي انقلاب اسلامي در ژاندارمري به صورت جوانمرد مشغول خدمت شد و در مأموريتهاي مختلف در پايگاه هاي آذربايجان به دفاع از اسلام و انقلاب پرداخت و به مبارزه عليه گروهكهاي الحادي و منافقين ضد اسلام كه به كمك ابرقدرتها و پشتوانه رژيم بعث عراق غائله كردستان را بر پا كرده بودند مشغول شد و هفته اي يك روز، در منزل حضور داشت. مابقي ايام به سركوب ضد انقلاب و مزدوران خودفروخته سپري مي كرد. نقش ايشان در پايگاه هاي ميرآباد، جلديان، دربند و قلات به وضوح آشكار بود و دوستانش شاهد شجاعت و دلاوريهاي او بودند.
ايشان از جمله افتخارات روستا قلمداد مي شد.
با وجود اينكه ايشان صاحب زن و فرزند و عائله تحت تكفل بود ايمانش ايجاب نمي كرد كه روزي را به منزل بگذارند، و در راحتي و آسايش مطلق به سر برد و همرزمانش در لباس خون غوطه ور شوند.
جاي جاي مناطق عملياتي با نام و ايثار او مأنوسند و سرزمين شهادتش از خون وي سيراب و نمونه اعلاي مظهر استقامت و ايثار گشته است. و اين بار عاشقي دلباخته پس از عمري مبارزه و ستيز در سال 59/6/20 در جاده اشنويه - نقده بر اثر انفجار مين به شهادت رسيده و خون سرخش راهگشاي سنگرهاي آزادمردان مسلمان به سوي فتح و پيروزي گشت.
خوشا آنان كه با شهادت خود زندگي ساز امت محمدي (ص) شدند.
روحش شاد و يادش گرامي باد

تاریخ شهادت:
1359/06/20
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
اشنویه
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
جاده اشنویه
نحوه شهادت:
بر اثر انفجار مین
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
گلزار شهدای نقده
قطعه دفن:
شهدا
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t20642
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد