تصاویر جبهه و جنگ
نام:
سعید
نام خانوادگی:
شبان
نام پدر:
-
تاریخ تولد:
1365
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
انتخاب کنید
تحصیلات:
کارشناسی
رشته تحصیلی:
دانشگاه مدیریت صنعتی ارومیه
شهر تحصیل:
ارومیه
شغل:
پاسدار

سعید شبان در سال ۱۳۶۵ در روستای گورچین قلعه ارومیه چشم به جهان گشود .او دوران ابتدایی را در همین روستا سپری کرد سپس برای تحصیل در دوران راهنمایی به همراه خانواده به شهرستان ارومیه آمد .سعید شبان در تحصیل موفق بود و دوران راهنمایی ودبیرستان را با موفقیت به پایان رساند.

شهید شبان ورزشکاری با اخلاق و فوتبالیستی نمونه

سعید شبان یکی ورزشکاران با اخلاق ارومیه بود. او در سنین نوجوانی به رشته فوتبال علاقمند شد و فوتبال را به صورت حرفه ای دنبال کرد و وارد دنیای ورزش شد. شبان در سال ۷۹ اولین بازی رسمی خود را در تیم شهید باکری خانه جوان زیر نظر شمسعلی صامت انجام داد.

اخلاق خوب و نجابت خاص او باعث شد به زودی پله های ترقی را بپیماید و مورد علاقه مربیان تیم های بزرگسالان قرار گیرد.او در ادامه در تیم های آذرپیام ارومیه ، شهید باکری خانه جوان، آذربایجان آتش نشانی ارومیه، چی چست ارومیه و اتحاد ارومیه دوران بازی خود را تا شهادت ادامه داد. شبان در لیگ های دسته یک بزرگسالان ارومیه، دسته یک بزرگسالان آذربایجان غربی و لیگ برتر فوتبال استان در میادین حضور داشت.

همبازی های سعید شبان همیشه از وی به عنوان بازیکن اخلاق و اسطوره ستودنی در این خصوص یاد می کنند به طوری که بعد از شهادت وی تیم اتحاد در دو سال گذاشته با پیراهن منقش به عکس این شهید پای میدان می گذارد تا یاد و خاطره این شهید همیشه گرامی نگه داشته شود.

در قامت نیروهای مدافع حرم

سعید شبان پس از پایان تحصیلات خود پس از گذراندن دوره های عمومی وتخصصی نظامی در گروهان پشتیبانی نیروهای مدافع حرم خدمت خود را آغاز و ادامه داد.

در شهریور ماه سال ۱۳۹۳ در عملیاتی برون مرزی در جنگ با تکفیری های داعش در اربیل عراق شهر باقرسه به شهادت رسید .

در زمان شهادت وی چند روزی بود که دختر وی چشم به جهان گشوده بود اما با توجه به حساسیت عملیات و ضرورت ایستادگی در مقابل دشمنان اسلام شهید شبان موفق به دیدار فرزند خود نشد و پر پرواز گشود و به دیدار حق شتافت تا جزء اولین شهدای مدافع حرم در کشور و اولین شهید مدافع حرم در ارومیه لقب بگیرد.

روحش شاد یادش گرامی.

 

تاریخ شهادت:
1393/06/05
استان شهادت:
عراق
شهر شهادت:
اربیل
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
مخمود عراق
نحوه شهادت:
در اثر اصابت ترکش خمپاره دشمن
توضیحات :
در مبارزه با گروه های تکفیری و صهیو نیستی
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t193634
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد