تصاویر جبهه و جنگ
نام:
موسی
نام خانوادگی:
محمدی قره باغ
نام پدر:
عباس
تاریخ تولد:
1347
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
دیپلم
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
بسیجی
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد موسي محمدي قره باغ در سال 1347 در روستاي قره باغ از توابع شهرستان اروميه چشم به جهان گشود. دوران تحصيلات ابتدايي و راهنمايي را در همان روستا با موفقيت به پايان رسانيد و دوره متوسطه را در شهر اروميه با نمرات خوب پشت سر گذاشت.
ايشان از همان دوران كودكي و نوجواني در بطن انقلاب رشد نمود و شور انقلاب و اسلام خواهي در وجودش شعله ور گشت. اسلام را با تمام وجود درك مي كرد. آشناي زمان، مقلد عاشق و مشتاق راه امام(ره) بود. در روزهاي حساس و خطير و سرنوشت ساز با اشتياق فراوان در صحنه حاضر مي شد. پيام و رسالت خون شهيدان را خوب حس مي كرد و توطئه توطئه گران را خنثي مي نمود. در محافل و مجالس شركت مؤثر داشت. دعاي يا رب يا رب اش طنين انداز و نماز شب اش چه عاشقانه بود. آري او عارفي عاشق و عاشقي بود که تشنه ديدار خدا بود.
روح خروشان او آرام و قرار نداشت. براي همين چندين بار داوطلبانه در جبهه هاي حق عليه باطل شركت کرد تا عزت و عظمت اسلام را در جهان پر از شرك و كفر به كرسي نشاند و آرام گيرد.
او نداي حسين(ع) را از لابلاي تاريخ شنيد و دانست كه در صحراي سرخ كربلا بر سر حسين(ع) و يارانش چه گذشت. او آگاه بود كه قافله سرخ تشيع با سربلندي و سرافرازي و با نثار خون سرخش راه حق را مي شكافت و به پيش مي رود.
او پنج بار بيشتر نتوانست در جبهه هاي حق عليه باطل حضور یابد و سرانجام در مورخه 1365/10/21 كه لبريز از عشق به شهادت بود در منطقه عملياتي كربلاي 5 در جبهه شلمچه با عراقيان بعثي درگير و بر اثر اصابت تركش خمپاره از ناحيه سر و پاها شربت شيرين شهادت را نوشيد. آري، او كه هنر خوب زيستن و خوب مردن را در تشيع آموخته بود به جمع شهيدان پيوست و پيكر پاكش در باغ رضوان اروميه به خاك سپرده شد.
از خصوصيات بارز اين شهيد، اسلام خواهي،‌ عشق به امام(ره) و مطيع فرمان خدا بودن، مبارزه با استكبار جهاني، وفاي به عهد، راستگويي و نيكي به پدر و مادر و ساير دوستان و آشنايان بود. او الگوي خوب براي برادران و خواهرانش بود و لحظه اي از ياد خدا غافل نمي شد.
روحش شاد و يادش گرامي باد.
تاریخ شهادت:
1365/10/21
استان شهادت:
خوزستان
شهر شهادت:
شلمچه
عملیات:
کربلای 5
منطقه عملیاتی:
شلمچه
نحوه شهادت:
بر اثر اصابت تركش خمپاره
توضیحات :
اصابت ترکش به سر و پاها
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
باغ رضوان ارومیه
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
آنقدر به جبهه مي روم و مي جنگم تا شهيد شوم. 
خدايا وصيتنامه ام را در حالي شروع مي کنم که غرق در گردابهاي گناه هستم و اگر تو به آن بزرگي و عظمتت مرا نبخشي چه کسي مرا خواهد بخشيد. خدايا اگر مرگم را غير از شهادت قرار دهي نمي دانم چکونه آمرزيده خواهم شد.
با خداوند پيمان مي بندم در تمام عاشوراها و تمام کربلا ها با حسينيان همراه باشم و سنگر را خالي نگذارم.
سلام مرا به پدر و مادرم برسانيد و بگوييد اگر زحمتي و اذيتي کرده ام مرا ببخشند و حلالم کنند. توصه ميکنم عکس شهيد مهدي باکري را بر سر قبرم بزنيد.
وصيت مي کنم شکرگذار نعمت هاي الهي باشيد. از کمک به جبهه ها خود داري نکنيد. گوش به شايعات ضد انقلاب و گروهکهاي فرصت طلب که دنبال پست و مقام هستند ندهيد که اينها قصد انحراف ملت از خط رهبري را دارند.
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t193627
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد