تصاویر جبهه و جنگ
نام:
علیرضا
نام خانوادگی:
غفوری
نام پدر:
حمدالله
تاریخ تولد:
1339
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
انتخاب کنید
تحصیلات:
دیپلم
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
سرباز
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد عليرضا غفوري در سال 1339 در يك خانواده مؤمن و مذهبي به دنيا آمد. از آغاز كودكي تا زماني كه مدرك ديپلم خود را گرفت، همواره فكر و ذکرش درس و مدرسه بود. او فردي متواضع و فروتن بود. چون خودش از خانواده فقير بود هميشه در فكر مردمان محروم و فقير و مستضعفين جامعه بود. بيشتر با مردم فقير و تهيدست نشست و برخاست مي‎كرد و به درد و دل آنان گوش مي‎داد اگر كاري از دستش برمي‎آمد دريغ نمي‎كرد. اگر در منزل بود، بيشتر نماز مي‎خواند و قرآن مي خواند.
شهيد غفوري از آنجائي كه به علوم اسلامي و تحقيق و تبليغ علاقه وافري داشت با شروع انقلاب، فعاليت چشمگيري از خود نشان داد و در تهيه و توزيع اعلاميه‎هاي حضرت امام (ره) تلاش بسزائي داشت و همراه دوستانش در مساجد و گرد هم‎آئي‎هاي مختلف بر عليه رژيم فاسد شاه فعاليت مي‎نمودند.
شهيد غفوري پس از چند سال فعاليت و مبارزه بر عليه افكار ضداسلامي، جهت خدمت به نظام وظيفه فراخوانده شد و در ژاندارمري با احساس مسؤوليت انقلابي خود پيش از پيش به مقابله با اشرار داخلي در كردستان مشغول شد. بعد از مدتي رويارويي و مقابله با ضدانقلابيون دمكرات و كومله، در تاريخ 1362/6/3 به دست حزب مزدور كومله در منطقه سردشت به شهادت رسيد.
روحش شاد و يادش گرامي باد
تاریخ شهادت:
1362/06/03
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
سردشت
عملیات:
درگیری با ضد انقلاب
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
-
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
باغ رضوان ارومیه
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t193626
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد