تصاویر جبهه و جنگ
نام:
قادر
نام خانوادگی:
علیزاده
نام پدر:
عزیز
تاریخ تولد:
1326
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
مشخص نشده
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
پاسدار
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد قادر عليزاده در سال 1326 در شهرستان اروميه متولد شد. از همان ابتداي كودكي، جسور و زيرك بود و در انجام كارهايش هيچ گونه كوتاهي و اهمال نمی کرد.
او به عنوان معلم اخلاق در خانواده و اجتماع و مبلغ احكام اسلام در بين همگان بود. بعد از پيروزي انقلاب به خاطره اداي دين خود، نسبت به اسلام و كشور اسلاميش به لباس بسيجي ملبس شد و همگام با ديگر دلاوران بسيجي در اكثر صحنه هاي عملياتي حضور يافت.
شهيد عليزاده، پاسداري شجاع و فداكار بود، جانش را در طبق اخلاص نهاده و براي پيشبرد اهداف اسلامي بسيار كوشش كرد. وي فرمانده گردان بود و ضربات مهلكي به نيروهاي مزدور ضدانقلابيون وارد مي كرد. در نتيجه، فريب خوردگان ضدانقلاب ناجوانمردانه خانه اش را ويران نمودند و آتش زدند و كانون زندگي گرم و صميمانه او را از هم پاشيدند.
شهيد تمام دوستان و فاميلها و آشنايان را بسيج كرده بود و آنها را براي يك مبارزه شديد و سرنوشت ساز آماده مي کرد. ايشان با يك عمليات سلحشورانه توانست، در روستاي پيرانجوك، چهل نفر و در روستاي كاني رش 6 نفر، به همراه فرمانده نيروهاي دمكرات را به هلاك برساند.
شهيد عليزاده با انجام عمليات هاي غرور آفرين در منطقه كردستان، دست منافقان را از زندگي مردم منطقه كوتاه نمود. وي پس از دلاوريها و فداركاريهاي قابل تحسين براي اسلام و انقلاب سرانجام، در تاريخ 1362/3/9 بر اثر تصادف و واژگون شدن اتومبيل به هنگام مأموريت در جاده هشتيان، به فيض شهادت نائل آمد و با خون سرخ خويش شجريه طيبه اسلام را آبياري نمود.
روحش شاد و يادش گرامي باد
تاریخ شهادت:
1362/03/09
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
ارومیه
عملیات:
ماموریت
منطقه عملیاتی:
جاده هشتیان
نحوه شهادت:
تصادف و واژگونی اتومبیل
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
باغ رضوان ارومیه
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t193621
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد