تصاویر جبهه و جنگ
نام:
حسین
نام خانوادگی:
علیزاده
نام پدر:
امیرعلی
تاریخ تولد:
1347
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
راهنمایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
پاسدار
فرازي از زندگينامه شهيد:
مفقودالاثر حسين عليزاده به سال 1347 در شهرستان اروميه، در يك خانواده متوسط ديده به جهان گشود. پس از طي دوران طفوليت تحصيلات خود را تا كلاس اول راهنمايي ادامه داد. سپس به تحصيل علوم ديني پرداخت.
از نظر اخلاقي فردي مؤمن و متعهد نسبت به اسلام و انقلاب بود. بعد از پيروزي انقلاب اسلامي فعاليتش را در پايگاه مساجد و شركت در راهپيمائي ها ادامه داد.
با آغاز جنگ تحميلي عراق و تجاوز به مرزهاي اسلامي، وارد سپاه پاسداران شد و در تاريخ 1362/12/17 در درگيري با دشمن بعثي عراق، در منطقه جزاير مجنون، طي عمليات خيبر مفقودالاثر گرديد.
تاریخ شهادت:
1362/12/17
استان شهادت:
خوزستان
شهر شهادت:
هورالهویزه
عملیات:
خیبر
منطقه عملیاتی:
جزایر مجنون
نحوه شهادت:
درگیری با دشمن بعثی
توضیحات :
-
مفقود:
مفقود الاثر
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
‏بسم ا... الرحمن الرحيم
«و جعلنا من بين ايديهم سداً و من خلفهم سداً فأغشيناهم فهم لايبصرون»
درود وسلام به حضور پاك فرزند پيامبر اكرم(ص) و امام حسن عسگرى(ع)، امام زمان(عج) و به حضور رهبر عالى مقام، آن يار باوفاى قرآن و به حضور شب زنده داران و رزمندگان اسلام و به حضور مادران و پدران قهرمان پرور سخنان خود را بعد از حمد خداى عزوجل به شما ايثارگران مى نويسم.
چند سخنى با پدر و مادر گرامى دارم.
مادر جان و پدر جان، شرمنده ام كه در طول اين 16 سال  شما را اذیت كرده ام و از شما تقاضاى عفو و بخشش دارم. مادر جان، میدانم كه بعد از شهادت من گريه و زارى خواهى كرد. ولى از شما خواهش مى كنم كه گريه نكنيد و مى دانم كه گريه بر شهيد زنده نگهداشتن نهضت است. پدر عزيز و مادر گرامى، وقتي كه من به دنيا آمدم بايد گريه مى كرديد كه اين امانت را چگونه و چطور نگهدارى خواهيد كرد و حالا بايد خوشحال شويد. چرا كه صحيح وسالم به صاحب امانت تحويل داده ايد، پس جاى ناراحتى نيست. در تشييع جنازه ام بيان نماييد كه اين شهيد نه براى اميال و شكم پرستى به جبهه رفته بلکه براى رضاى خدا و براى نابودى شرك و كفر و براى ‌آزادى قدس ‌و كربلا به جبهه شتافته و در ضمن نمازم را به امامت آقاى حسنى و يا اگر ممكن ‌نبود آقاى قريشى بخواند.
دوم سخنم با خواهران گرامى:
خواهران اى شيرزنان تاريخ، بدانيد اجر شما در پيش‌ خداوند متعال بيشتر از شهدا است و بدانيد اين جنگ براى چه مى باشد. آيا نه براى دفاع از ملت و وطن و ناموس و ادامه راه شهيدان و براى آزادى كربلا و قدس و بنا نهادن جمهورى اسلامى و قطع هرگونه فساد و هرزگى و بى حجابى و غيره است؟ آيا غير از اين است؟
تنها خواهشى كه دارم اين است كه حجابتان را رعايت كنيد كه منافقان و شيطانيان و آمريكا و شوروى از سياهى حجابتان مى ترسند و اگر مى‌خواهيد راه شهيدان و راه امام را ادامه دهید حجابتان را رعايت كنيد. به نماز جماعت، كه (يدا... مع الجماعه) و به نماز جمعه بشتابيد كه اين پيروزي ها در گرو دعا و نمازهاى شما عزيزان ‌مى باشد. بيشتر به سخنان امام توجه كنيد و عمل كنيد و امام را دعا و براى سلامتى امام زمان(عج) و ظهور وى فراوان دعا كنيد. كسى كه به مزارم مى آيد اول به امام دعا و بعداً فاتحه بخواند.
سوم سخنم به دوستان و آشنايان:
اى برادران گرامى بدانيد اين رزمندگان احتياج به دعا و نيرو و وسائل دارند. پس بشتابيد به سوى جبهه ها تا نداى هل من ناصر ينصرنى حسين(ع) را جواب گفته و اگر شهيد شويد با شهداى كربلا محشور خواهيد شد. اخلاق اسلامى را كاملاً رعايت كنيد كه از فشار قبر در امان باشيد. از غيبت و تهمت دورى كنيد كه بهترين راه شيطان براى منحرف کردن مؤمن ‌مى باشد. به زيردستان احترام بگذارید كه احترامش را ببينيد. 
خدايا، خدايا، تا انقلاب مهدى(عج) خمينى را نگهدار
واسلام علي من اتبع الهدي
حسين عليزاده
1362/12/14
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t193620
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد