تصاویر جبهه و جنگ
نام:
عبدالرحمن
نام خانوادگی:
بهرامی قونی
نام پدر:
عبدالله
تاریخ تولد:
1302
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
سلماس
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
بدون سواد
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
پاسدار
 
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد عبدالرحمن بهرامي در سال 1302 در يك خانواده روستائي اهل سنت در روستاي ايشك از توابع سلماس ديده به جهان گشود.
پس از سپري كردن دوران طفوليت به علت عدم استطاعت مالي خانواده و عدم امكانات آموزشي در روستاي محل سكونت موفق به تحصيل علم نشد و از همان دوران كودكي براي اينكه باري از دوش خانواده فقير خويش برداشته باشد رو به كارگري آورد.
وي در تظاهرات و راهپيمائي قبل از انقلاب شركت داشت و پس از پيروزي انقلاب به عضويت بسيج درآمد و به عنوان پاسدار رسمي فعاليت خويش را در پايگاه هاي كردستان آغاز كرد. وي فردي مؤمن و متدين و پاي بند به نظام جمهوري اسلامي عشق و علاقه خاص به امام راحل داشت. براي حفظ دستاوردهاي انقلاب لباس رزم پوشيد و به دفاع و مبارزه پرداخت. چندين مرتبه در پاكسازي‎هاي روستاهاي كردنشين از لوث وجود ضدانقلابيون و منافقين و مخصوصاً حزب منحله دمكرات شركت كرد و تعدادي از آنها را به درك واصل کرد و تعدادي مجروح و از ايران فرار كرده و به آغوش استعمار در آن سوي مرزها پناه بردند.
آري برادر اين دزدان سرگردنه و اين موش كورهاي زالو صفت ياراي مقاومت در برابر پاسداران دلاور را نداشته و فقط دزدانه و شب هنگام به روستاهاي بي دفاع كردستان حمله‎ور مي‎شوند تا بلكه ناامني بوجود آورند. راه ها را مين گذاري مي‎كنند، پايگاه ها را به رگبار بسته و فرار مي كنند، به پيرزنان و پيرمردان ده زورگوئي مي كنند. لذا شهيد باغيرت‎ ما به مقابله برخاست و با بسيج همكاري نمود و ريشه آنها را سوزاند و سرانجام در تاريخ 62/9/2 در منطقه عملياتي در اثر درگيري با حزب منحله دمكرات به درجه رفيع شهادت نائل آمد.
روحش شاد و يادش گرامي باد
تاریخ شهادت:
1362/09/02
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
سلماس
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
درگیری با حزب دموکرات
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
روستای ایشک سلماس
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t193616
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد