تصاویر جبهه و جنگ
نام:
عیوض
نام خانوادگی:
یوسفی یار عزیز
نام پدر:
سرخعلی
تاریخ تولد:
1340
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
تکاب
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
مشخص نشده
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
پاسدار
فرازی از زندیگنامه شهید: 
شهيد عيوض يوسفي فرزند سرخعلي به سال 1340 در يارعزيز تكاب چون ستاره اي در عالم هستي درخشيد. شايد آن هنگام كه پا بر اين عرصه خاكي نهاد، شور شهادت در گريه هاي آغازين كودكانه اش موج مي زد. شايد آنگاه بود كه نگاههاي بي ابر معصومانه اش آسمان شهادت را مي جست و اين پدر و مادر جوانمرد او بود كه اسماعيل رابراي آينده اسلام در دامان پاك خويش پروردند.
شهيد بيقرار از چشمه ي پاك امامان و معصومين (ع) باده زلال معرفت نوشيده بود و اين عشق چنان در سينه اش موج زد و براي حفظ اسلام بر دشمن تاخت تا دشمن تاب نياورد و وجود پاكش را از ميان برداشت. شهيد مظلوم در سال 60 ازدواج كرد و حاصل اين ازدواج يك دختر است. وي قبل از پيروزي انقلاب در راهپيماييها و تظاهرات شركت مي کرد. وي شيفته اسلام و علاقمند راه امام (ره) بود. همواره پايبند نماز بود و در محافلي كه نام و ياد خدا و قرآن و پيامبر مي درخشيد، حاضر مي شد. اخلاقي ستوده و منشي پسنديده داشت. در عمليات ها با روحيه اي پاك وايماني قوي حضور مي يافت و ديگران را نيز به دفاع از اسلام و قرآن تشويق مي‌كرد.
پس از پيروزي انقلاب، عضو رسمي سپاه پاسداران گشت و عاقبت اين شهيد سعادتمند در تاريخ 9/2/61 در منطقه عملياتي تكاب در روستاي قزقپان در جريان درگيري با ضدانقلاب به آرمان والاي خويش دست يافت و به معراجي بلند پر كشيد.
ياد و روحش جاويد
 
 
تاریخ شهادت:
1361/02/09
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
تکاب
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
روستای قزقاپان
نحوه شهادت:
درگیری با ضد انقلاب
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t183614
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد