تصاویر جبهه و جنگ
نام:
خداویردی
نام خانوادگی:
یوسفی وند
نام پدر:
حبیب
تاریخ تولد:
1330
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
میاندوآب
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
متوسطه
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
ارتشی
«اميدوارم با هديه ‌خون خودم خدمتي به امام خميني رهبر كبيرمان و ملت شهيدپرور كرده باشم.»
(پيام شهيد)
 
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد خداوردي يوسفي در سال 1330 در يكي از روستاهاي محروم و فقيرنشين شهرستان مياندوآب ديده به جهان گشود و به مانند هزاران كودك محروم اين آب و خاك، دوران پر درد و رنجي را سپري كرد و سپس به تحصيل پرداخت. به دلایلی در دوران دبيرستان ترك تحصيل نمود.
وي مدتي كوتاه در مهاباد در يك سينما مشغول كار شد و در اين سال ها از مهر و محبت پدري محروم گرديد و بار سنگين تكفل خانواده بر دوش او افتاد و سپس به اروميه عزيمت کرد و بعد از مدتي كار در اين شهر در سال1350 با سمت درجه داري به استخدام ارتش درآمد و پنج سال بعد ازدواج نمود كه ثمرة آن دو فرزند مي باشد به درس خواندن علاقه داشت و مدتي را در حين خدمت به ادامة  تحصیل پرداخت ولي مأموريت هاي مختلف شغلي مانع از اين امر گرديد. با شروع جنگ تحميلي به مناطق جنگي اعزام شد و مردانه در راه دفاع از ميهن سينه سپرکرد. سرانجام در تاريخ 1359/7/3 در منطقه دهلران در راه دفاع از ميهن و آرمان هاي انقلاب به درجه رفيع شهادت نائل گرديد.
روحش شاد و راهش پررهرو باد
تاریخ شهادت:
1359/07/03
استان شهادت:
ایلام
شهر شهادت:
دهلران
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
-
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
باغ رضوان ارومیه
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
بسم ا... الرحمن الرحيم          
من گروهبان دوم زرهى خداوردى يوسفى فرزند حبيب مرحوم، متولد 1330 صادره از مهاباد متولد مياندوآب، اگر در اين راه خدا براى ا... به رهبرى امام خمينى در مرز ايران و كشور مزدور عراق جنگيدم كشتم پيروز شده ام و اگر مُردم يا شهيد شدم، اميدوارم كه ارتش جمهورى اسلامى حق شهادت از حقوق ماهيانه براى همسر و مادرم كه تحت تكفل من است و 2 فرزندم دخترم و پسرم دولت بپردازد. و در حق مال من از منقول تا غير منقول همسرم و بچه هايم و مادرم شريكند و سهمى از زندگيم به خواهرانم كه 3 تا مي باشد تقسيم شود.
من شهادت را به زندگى ننگ ترجيح مى دهم و اين آرزو از 16 سالگى حتى در دوران تحصيلم آرزويم بود. راه امام على (ع) پيرو شهيدان حسين (ع) و حضرت قمر بنى هاشم ابوالفضل (ع) راهشان شهادت بود. و من نيز راه آنها را خواهم رفت و به وطن خود ايران خاصه استان آذربايجان غربى تا آخرين قطره خون خود نثار خواهم كرد و اگر شهيد شدم مرا در رضاييه يا اروميه مركز استان كه پدرم نيز در آنجا دفن شده دفن كنيد.
و خانه ام را بهمن پيرى پسر خواهرم مي تواند به اروميه ببرد. اميدوارم با هديه خون خودم خدمتى به امام خمينى رهبر كبيرمان و ملت شهيد پرور كرده باشم. 
با تقديم احترام
خداوردى يوسفى 
شنبه 1359/6/22
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t183613
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد