تصاویر جبهه و جنگ
نام:
ابوبکر
نام خانوادگی:
یونسی
نام پدر:
مراد
تاریخ تولد:
1350
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
پیرانشهر
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
ابتدایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
آزاد
فرازی از زندگینامه شهید:
شهيد ابوبكر يونسي در روستاي كاسه كران از توابع شهرستان پيرانشهر در يك خانواده مذهبي و متدين و مستضعف ديده به جهان گشود.
ذوق و استعداد و علاقه اي كه او از همان دوران كودكي نسبت به درس و كتاب از خود نشان مي داد، ابوبكر كه با موفقيت دوره ابتدائي را به پايان رسانيد، به دليل فقر و تنگدستي خانواده و نياز آنها به كار كردن او، از ادامه تحصيل محروم شده، بالاجبار براي كمك به پدر خود به كار و فعاليت پرداخت.
زندگي آنها در نهايت سادگي و به دور از هر گونه تجملات بود و اين باعث شده بود كه شهيد فردي قانع بار آيد و از زياده طلبي و افزون خواهي و زندگي پر طمطراق بپرهيزد. او در طول زندگي سرافرازانه خود هميشه توكل به خدا داشته، هر كاري را با نام خدا شروع مي‌كرد و اميدش به رحمت خداوندي بود. روزه و نماز خود را ترك نمي‌كرد و ديگران را نيز به خواندن نماز توصيه می‌نمود.
شهيد زور گوئيها و ستمگريهاي رژيم پوشيده شاهنشاهي را مي ديد و از اينكه هموطنان مسلمان او در رنج و عذاب وزير سلطه بيگانگان بودند، آزرده و غمگين بود. هميشه در فكر اين بود كه به نوعي با اين ظلم و بيداد مبارزه كند و اين امر همزمان با وقوع انقلاب شكوهمند اسلامي تحقق يافت و او همگام با ديگر هموطنان خود به مبارزه عليه اين رژيم پوسيده و ستمگريهاي آن پرداخت.
شهيد علاقه و افري به رهبر كبير انقلاب اسلامي و نظام مقدس جمهوري اسلامي داشته، هر كجا مي‌توانست به حمايت و پشتيباني از آن پرداخت.
تا اينكه در پي ناامني‌هايي كه گروهك هاي ضدانقلاب در منطقه به وجود آورده بود در تاريخ 1362/10/15 در روستاي محل تولد خود، مورد اصابت تير قرار گرفت و كالبد تيره به مادر سپرد.
روحش شاد و يادش گرامي باد.
 
 
 
تاریخ شهادت:
1362/10/15
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
پیرانشهر
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
روستای کاسه گران
نحوه شهادت:
درگیری با ضد انقلاب
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t183611
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد