تصاویر جبهه و جنگ
نام:
لطیف
نام خانوادگی:
یوسفی
نام پدر:
محمد
تاریخ تولد:
1340
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
نقده
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
دیپلم
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
سرباز
شهيد لطيف يوسفي مهرآباد فرزند رشيد اسلام بود كه به سال 1340 در شهرستان نقده چشم به جهان گشود و پس از 22 سال درخشش در عالم پرفروغ سلدوز در عنفوان جواني به تاريخ 1362/5/25 در منطقه عملياتي حاج عمران دار فاني را وداع گفته و به رؤيت جمال و كشف رضايت حق نايل آمد و بر بستر ملائك در گلشن شهداي نقده بر بالين خاك آرام گرفت.
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد لطيف يوسفي، زاده تربت پاك سلدوز بود كه بسال 1340 در خانواده مؤمن و متعهد چشم معصومانه بر عالم هستي گشود و علاقه خاصي به كسب علم و دانش نشان داد تا اينكه با موفقيت مدرك ديپلم در رشته هنرستان صنعتي را اخذ نمود.
شهيد معظم به اسلام و قرآن عشق ورزيده و از ايمان و اعتقاد و صداقت خاصي برخوردار بود، به طوري كه هميشه عشق به خدا در دل پاكش موج مي زد و به وجودش حيات معنوي مي بخشد.
ايشان بعد از ازدواج در سال 62 به خدمت مقدس سربازي اعزام شد و پس از گذراندن آموزشهاي نظامي به منطقه حاجي عمران عزيمت نمود تا در كنار همرزمانش به پاسداري از انقلاب و حكومت نوپاي اسلام مشغول شود كه سرانجام پس از رشادت ها و دلاوريهاي هميشه جاويد به تاريخ1362/5/25 در حمله والفجر 2 در مصاف با كفار بعثي عراق به فوز عظيم شهادت نايل آمد و در ملكوت اعلي به عروج پرداخت
تاریخ شهادت:
1362/05/25
استان شهادت:
عراق
شهر شهادت:
حاجی عمران
عملیات:
والفجر2
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
-
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
به نام ا... حافظ رزمندگان اسلام
حضور پدر و مادر و خانواده خوبم سلام.
بعد از عرض سلام، شادي و شادکامي همگي را از درگاه احديت قادر خواستارم. پدر و مادر عزيزم، ما اکنون در بلندترين کوه عراق روبروي شهر قشنگ (بند) از شهرهاي عراق هستيم. شهرستان (بند) از توابع رواندوز نزديک کرکوک است و يکي از شهرهاي زيباي عراق مي‌باشد که اکنون خالي از آدم است. ما با برادران بسيج و سپاه در روي ارتفاع 2519 متري معروف به ارتفاعات حضرت سيدالشهداء مشغول دفاع هستيم. برادران بسيجي واقعاً رزمنده و خوب هستند و اميدواريم در سر نماز براي سلامتي آنها هم دعا بکني. مادر جان در سراسر جبهه نبرد مي‌توان حمايت بي دريغ خداوند بزرگ را ديد که چگونه با رحمت بي‌پايان خود، جان رزمندگان را حفظ مي‌کند و فرشتگان را به ياري و کمک آنها مي‌فرستد. بله مادر و پدرم، در اينجا خدا حافظ و نگهدار همه سربازان اسلام است و منظورم از اين نوشته‌ها اين است که کسي که ما را آفريده، نگهدار ماست و ما در سايه رحمت خدا در امن و امان هستيم و هيچگونه نگراني نبايد داشته باشيد.
مادر جان به خواهرم رقيه بگو که زياد غصه من را نخورد که خدا بزرگ است و عمر روز بد کوتاه.
اشرف جان، سلام مرا به تمام فاميلان برسان. بخصوص خواهرم رقيه و برادرها قادرخان و مجيد و خانواده ايشان. از طرف من از روي نرگس و فيروز ببوس. خداحافظ ـ لطيف.
تقديم از سرباز وظيفه لطيف يوسفي
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t183608
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد