تصاویر جبهه و جنگ
نام:
رسول
نام خانوادگی:
محمدی فردفخيم
نام پدر:
تقی
تاریخ تولد:
1345
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
شاهین دژ
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
خواندن و نوشتن
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
بسیجی
شهيد رسول محمدي فرد فرزند تقي در تاريخ 1340/6/1 در روستاي نوروزلو از توابع شهرستان شاهين دژ ديده به جهان گشود، شهيد از همان دوران نوجواني به خاطر شور و شوق وصف ناپذيري كه به انقلاب اسلامي و امام راحل داشت، طريق را در آن ديد كه براي حمايت از دين و قرآن وارد بسيج شود تا دين خود را نسبت به انقلاب اسلامي ادا نمايد.
در فعاليتهاي انقلابي شرکت مي کرد و براي دهه فجر اهميت زيادي قائل بود و در راهپيمائيها حضور دائم داشتند.
تنها انگيزه شهيد از برگشتن به شهر از جبهه اين بود که به جامعه خدمت کند و دينش را نسبت به انقلا بپردازد.به خانواده اش گفته بود بعد از مرگم سياه نپوشيد بلکه خوشحال باشيد که ما هم توانسته ايم براي انقلاب کاري انجام دهيم.در جبهه شهيد هيچ وقت از ياد خدا غافل نشد و هميشه در حال راز و نياز بود. در دعاي کميل شرکت مي کردند و براي شهادت خود دعا مي کردند.شهيد اخلاقي خيلي خوبي داشتند مورد علاقه دوستان و اشنايان بودند و هميشه خود را براي دعوت و دفاع از آن آماده مي کرد.
شهيد والامقام بعد از دو سال نبرد با دشمنان داخلي اسلام به خاطر رهنمودهاي حضرت امام و اعتقاد كامل به ولايت فقيه و حقانيت تشييع سرخ علوي سرانجام در تاريخ 1363/5/22 در حين درگيري با گروههاي ملحد ضدانقلاب به آرزوي ديرينه اش كه همانا شهادت بود رسيد و پيكر مطهر او را در جوار ساير شهداي اسلام در گلزار شهداي اين شهرستان به خاك سپرده شد.
روحش شاد و راهش مستدام باد
تاریخ شهادت:
1363/05/22
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
بوکان
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
کردستان
نحوه شهادت:
درگیری باضد انقلاب
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
شهدای شاهین دژ
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
سمه تعالى
به نام ا... پاسدار خون پاك شهدا و سلامى گرم به رهبر انقلاب اسلامى و امت بيدار شهيد پرور و حزب ا...
اى ‌پدر و مادر مهربانم كه در عرض 18 سال تمام زحمات بسيارى براى بزرگ كردن من كشيده ايد، حالا فرصتى پيش آمده كه به يارى خدا بروم و در جبهه هاى حق عليه باطل به جنگ بپردازم و از ياران امام حسين(ع) باشم. زيرا ياران امام حسين(ع) براى احياى دين قيام كردند و ما هم به فرمان رهبر عزيزمان براى احياى دين قيام مى كنيم و اگر لياقت داشتم شهيد مى شويم . اگر مى خواهيد ياد شهيدان و من زنده بماند، راه مرا ادامه دهيد. فقط پشتيبان امام و روحانيت و افراد مورد تأييد روحانيت باشيد. اى بسيار آمرزنده رحمان. من ضعيف هستم و فقط منتظر رحمت بيكران تو كه درهاى رحمتت را به رويم باز كن. اى خمينى، اى روح من، جان من، قلب من تا زماني كه امتى چنين دارى، تا زمانى كه يك حزب الهى در گهواره وجود داشته باشد، راهت را كه همان راه ا... است، ادامه خواهيم داد. يك پيام براى امت قهرمان ايران دارم و اينكه حافظ اسلام باشيد و در خط رهبر كه همان راه ا... است. به جبهه ها برويد تا به اميد خدا بتوانيد پرچم اسلام را بر تمام جهان بر افراشته و به رهبريت امام عزيزمان و آن را به صاحب اصلى اش امام زمان(عج) بسپاريم.
السلام عليكم و رحمه ا...
رسول محمدى فرد
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t183607
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد