تصاویر جبهه و جنگ
نام:
محمدامين
نام خانوادگی:
محمدی اصل
نام پدر:
ابراهيم
تاریخ تولد:
1354/07/01
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
پیرانشهر
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
دیپلم
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
پاسدار
محمدامين محمدي اصل، فرزند ابراهيم، در تاريخ 1/7/1354 در روستاي قادرآباد از توابع شهرستان پيرانشهر متولد گرديد.
در زمان جنگ تحميلي ايران و عراق، به علت بمباران هوايي پيرانشهر، همراه با خانواده ي خود، ابتدا به کارخانه قند پيرانشهر و سپس به شهرک المهدي محمديار، مهاجرت کرد و تحصيلات خود را تا مقطع دبيرستان، در همان جا ادامه داد.
در سال 1372 براي طي دوران خدمت سربازي در لشکر 3 نيروي مخصوص حمزه سيدالشهداء (ع) به پيرانشهر عزيمت کرد و پس از اتمام اين دوران، در سال 1374 به صورت پيماني مشغول خدمت در يگان¬هاي عملياتي سپاه واقع در منطقه¬ي عملياتي پيرانشهر گرديد و در گروهان ضربت و گروهان شناسايي در شين‌آباد خدمت کرد. با وجود اتمام قرارداد منعقده از طرف لشکر 3 در سال 1381، به دليل عشق فراوانش به خدمت، پس از سه سال انفصال از خدمت در سال 1384 به عضويت نيروي زميني سپاه درآمد و دوشادوش هم رزمانش در مأموريت هاي محوله شرکت نمود.
سرانجام در تاريخ 26 مرداد 1386 که براي انجام مأموريت محوله سوار بالگرد شده بود، در ارتفاعات قنديل در منطقه‌ي حاجي‌ابراهيم به شدت زخمي شد و پس از سه روز تحمل درد و رنج در تاريخ 29/5/1386 واقع در بيمارستان شهيد عارفيان، به درجه ي رفيع شهادت نائل آمد.
 
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد محمدامين محمدي اصل فرزند ابراهيم در سال1354 در روستاي قاد آباد از توابع شهرستان پيرانشهر ديده به جهان گشود. در زمان جنگ ايران و عراق به علت بمباران هوايي منطقه پيرانشهر به کارخانه قند پيرانشهر آمد و بعد از مدتي از آنجا به شهرک المهدي محمديار همراه خانواده اش مهاجرت نمود و تحصيلات خود را تا دبيرستان در آنجا ادامه داد. در سال72 دوباره از آنجا به پيرانشهر آمد و در سال72 به خدمت مقدس سربازي در لشکر3 نيروي مخصوص حمزه سيدالشهداء(ع) مشغول شد و بعد از خدمت سربازي در سال74، به صورت پيماني به مدت7 سال در نيروي زميني منطقه عملياتي پيرانشهر مشغول خدمت در سپاه بود و در سال81 با گذشت مدت3 سال انفصال از خدمت به دليل اعلام اتمام قرارداد منعقده از طرف لشگر3، دوباره در سال84 با عشقي که به خدمت در نظام جمهوري اسلامي ايران داشت به عضويت نيروي زميني درآمد و دوشادوش همرزمان در مأموريتهاي محوله شرکت مي نمود.
از خصوصيات بارز شهيد محمدي اصل مي توان مردم دوستي، اجتماعي بودن، پُرکار و قاطع بودن در امورات محوله و همچنين جسور و بي باک بودن و نيز عزم راسخ، ايمان قوي و پشتکار را نام برد.
شهيد در سال1377 ازدواج نمود و ثمره آن دو فرزند مي باشد. سرانجام در تاريخ26 مرداد ماه سال1386، پس از چند روز انجام مأموريت، در ارتفاعات قنديل بر اثر سقوط بالگرد به شدت زخمي شد و به بيمارستان شهيد عارفيان اعزام گرديد و نهايتاً بعد از سه روز تحمل درد و رنج در86/5/29 جان به جان آفرين تسليم کرد و شربت شيرين شهادت را نوشيد.
روحش شاد و يادش گرامي باد.
 
تاریخ شهادت:
1386/05/29
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
پیرانشهر
عملیات:
پاکسازی منطقه
منطقه عملیاتی:
ارتفاعات قندیل
نحوه شهادت:
بر اثر سقوط بالگرد
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
کهنه خانه
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t183590
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد