تصاویر جبهه و جنگ
نام:
قرنی
نام خانوادگی:
محمدی اصل
نام پدر:
بايزيد
تاریخ تولد:
1378/10/11
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
پیرانشهر
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
مشخص نشده
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
-
شهيد قرني محمدي اصل، شهيدي از تبار رادمردان دليري از ديار غيورمردان كردستان،‌ شهيدي كه با افتخار زيست و با افتخار به ديدار پروردگار خويش شتافت. او با تولد خود، در روستاي «قادرآباد» از توابع پيرانشهر، محفل گرم و صميمي خانواده اش را نوراني نمود. از همان اوان كودكي، پدر و مادرش اهميت زياي  به تربيت او مي دادند. اما به دليل كمبود امكانات آموزشي از راه يافتن به كلاس درس محروم ماند.
شهيد قرني از ابتداي نوجواني همراه پدرش به كشاورزي و دامداري مشغول شده و از آنجا كه كسب روزي حلال از طريق كار و كوشش و عرق جبين را روش مردان خدا مي دانست، شبانه روز تلاش مي كرد.
اخلاص، پاكدلي، محبت به ديگران و ايثار و فداكاري از صفات بارز و برجستة وي بود. نماز و روزه و ديگر فرايض ديني را به نحو احسن انجام داده و در اجراي احكام و قوانين شرعي وسواس خاصي از خود نشان مي داد.
زماني كه درياي مواج و خروشان انسان هاي آزاده و مسلمان ايران، طومار ننگين حكومت پهلوي را در هم پيچيد، شهيد به همراه خانواده اش با علاقه و شوقي وافر، همكاري با رزمندگان را آغاز نمود. ولي چون سپاهيان اسلام بر اثر توطئه هاي شوم ايادي استكبار، هنوز به طور جدي در منطقه حضور نداشتند، به صورت مخفي با مسؤولين نظام تماس حاصل كرد و اطلاعات لازم را به آنها مي داد. از خدا بيخبران ضدانقلاب به همين بهانه، در تاريخ58/3/14 شبانه به منزل مسكوني ايشان در روستاي «قادرآباد» يورش برده و با بي رحمي و شقاوت بسيار ايشان را در آغوش خانواده،‌ آماج گلوله هاي خود قرار داده و به شهادت رساندند.
 
تاریخ شهادت:
1358/03/14
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
پیرانشهر
عملیات:
ترور
منطقه عملیاتی:
روستای قادرآباد
نحوه شهادت:
توسط ضد انقلابیون
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
روستای قادرآباد
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t183589
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد