تصاویر جبهه و جنگ
نام:
قره‌ نی
نام خانوادگی:
محمدی اصل
نام پدر:
ابراهيم
تاریخ تولد:
1362/03/01
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
پیرانشهر
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
دیپلم
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
بسیجی
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهید قره‌ نی محمدی اصل فرزند ابراهيم در سال1362 در خانه های سازمانی کارخانه قند پیرانشهر دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی را در شهرک المهدی واقع در سه راه محمدیار سپری نمود و تحصیلات راهنمایی  و پیش دانشگاهی و دیپلم را در شهرستان پیرانشهر اخذ نمود. ایشان در سال78 به عضویت بسیج مقاومت شهدا منگور درآمد و به عنوان شورای فرماندهی در پایگاه شهدا منگور سازماندهی شد و عضو ناصحین در پایگاه بود. شهيد در سال1383 ازدواج كرد و ثمره آن یک فرزند دختر بود.
از خصوصیات بارز شهید می توان از خودگذشتگی، جان بر کف بودن و بی باک بودن در مقابل دشمنان کوردل ایران و اسلام را نام برد و نیز عزم راسخ، ایمان قوی و پشتکار در کار خود از ديگر ويژگيهاي ايشان بود.
شهید در سال84 لباس مقدس بسیجی را به عنوان بسیجي ویژه در نیروی زمینی بر تن کرده و جان بر کف برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی به مبارزه با گروهکهای ضدانقلاب پرداخت و آنقدر به این نظام علاقمند بود که بدون مطرح بودن زمان و مکان مأموریت آماده اعزام به مأموریت محوله بود. در یکی از این مأموریتها سرانجام در86/5/26 در نوار مرزی پیرانشهر در سانحه سقوط بالگرد همراه سایر همرزمانش شربت شیرین شهادت را نوشیده و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
روحش شاد و یادش گرامی باد.
تاریخ شهادت:
1386/05/26
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
پیرانشهر
عملیات:
پاکسازی منطقه
منطقه عملیاتی:
ارتفاعات قندیل
نحوه شهادت:
در حین ماموریت
توضیحات :
سقوط بالگرد
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
کهنه خانه
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t183588
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد