تصاویر جبهه و جنگ
نام:
همت
نام خانوادگی:
محمدنژاد
نام پدر:
محمدعلی
تاریخ تولد:
1322
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
ابتدایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
ژاندارمری
شهيد همت محمدنژاد در سال1322 در روستاي دايلاق متولد شد. در همان جا نشو و نما يافت و سپس به تحصيل پرداخت و تا كلاس چهارم ابتدايي درس خواند. سپس ترك تحصيل نمود و با سمت درجه داري به استخدام ژاندارمري درآمد. بعد از استخدام در ژاندارمري اقدام به ازدواج نمود كه ثمره آن6 فرزند (سه دختر و سه پسر) مي باشد كه از وي به يادگار مانده است.
او به مدت25 سال در خدمت ارتش بود و در اين مدت به شهرها و مناطق مختلف اعزام گرديد و سختي ها را تحمل نمود. پس از انقلاب در خدمت اهداف عاليه آن قرار گرفت و در راه تحقق ارزشها و فرهنگ انقلاب به تلاش و كوشش پرداخت.
مردي خَيّر و نيكوكار بود و در كارهاي خير پيشقدم مي شد و در مراسم عاشوراي حسيني به سوگواري و عزاداري مي پرداخت. او همچنين پدري دلسوز براي فرزندان و شوهري باوفا براي همسرش بود و براي كمك به خانواده خود از هيچ تلاش و كوششي دريغ نمي كرد.
سرانجام بعد از چندين سال خدمت ايثارگرانه در مناطق جنگي در تاريخ1367/7/17 به اتفاق جمعي از همرزمان خود در يك عمليات بين پاسگاه بزسينا و گروهان شهيد نجفي در محور روستاي ژارآباد و آغبلاغ به اسارت نيروهاي ضدانقلاب درآمد و به شهادت رسيد.
روحش شاد و يادش گرامي باد.
تاریخ شهادت:
1367/07/17
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
ارومیه
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
محور روستای ژارآباد_آغبلاغ
نحوه شهادت:
اسارت
توضیحات :
اسارت توسط نیروهای ضدانقلاب
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t183558
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد