تصاویر جبهه و جنگ
نام:
اسماعیل
نام خانوادگی:
شجاعی
نام پدر:
-
تاریخ تولد:
1349
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
بوکان
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
ابتدایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
پاسدار
شهيد اسماعيل شجاعي در روستاي قره داغ  در نزديکي شهرستان بوکان چشم به جهان گشود و بعد از چند سال به روستاي نوبهار واقع در جاده ي بوکان مهاباد مهاجرت کرده اند.
تحصيلات ابتدايي و راهنمايي را در روستاي نوبهار گذراند ولي با شروع جنگ تحميلي و سوختن مدارس نتوانست تحصيلات خود را به پايان برساند و تنها مدرک تحصيلي باقيمانده ايشان سوم ابتدايي مي باشد ولي با اصرار پدر و مادر نزد عموي خود در شهرستان بوکان رفت و ايام نوجواني را در آنجا سپري کرد و بعد از آرام شدن روستاها به روستاي نوبهار برگشت در سال1366ازدواج کرد .
ازدواج شهيد شجاعي در منزل عمو برگزار گرديد. با توجه نبود امکانات در روستاي نوبهار ايشان بعد از يکسال در کوره هاي آجرپزي در شهرستان هاي استان آذربايجان غربي همراه با همسرش مشغول به کار شد .
با توجه به فرارسيدن زمان انجام خدمت سربازي، شهيد شجاعي همسر خود رانزد خانواده ي خود گذاشت و عازم خدمت مقدس سربازي شد.
 شهيد شجاعي بعد از اتمام دو سال سربازي، همسر و بچه هاي خود را خود را برداشته و باز در تابستان ها به کار آجر پزي و در زمستان ها به کار گاو داري و مرغداري مشغول شد و با سربلندي خانواده ي خود را در زندگي همراهي ميکرد و در طي اين سال ها در تربيت فرزندان و امرار معاش و کسب روزي حلال براي خانواده ي 6نفري تلاش زيادي کردد. در سال 1386وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامي شد، شهيد شجاعي قبل از ورود به سپاه در شهرستان بوکان بسيجي فعال بودد و هميشه در صحنه حاضر و آماده جان فشاني و دفاع از انقلاب و رهبري بودند و بعد از ورود به سپاه ، در لشکر 3 عملياتي حمزه سيدالشهدا به خدمت ادامه دادد.
 
 شهيد شجاعي به فنون نظامي مسلط بود و به سلاح هاي کلاشينکوف وتيربار آشنايي کامل داشته و در اواخر عمرشان تيربار چي بود و از طرف فرمانده ي وقت  لوح تقدير دريافت نمود .
 وي در عمليات هاي متعددي شرکت داشت، چند بار هم مجروح شد و با ديدن مردان و زنان مظلومي که به دست تروريست هاي داعش کشته ميشدند طاقت نياورد و در اولين فرصتي که به دست آورد در بهمن ماه 94 به سوريه اعزام شد و در تاريخ 13/11/94در عمليات آزادسازي نبل الزهرا به درجه ي رفيع شهادت نايل آمد.
 
روحش شاد و راهش پر رهرو
تاریخ شهادت:
1394/11/23
استان شهادت:
سوریه
شهر شهادت:
حلب
عملیات:
آزادسازی نبل الزهرا
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
-
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
گلزار شهدای بوکان
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t183540
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد